Fahrettin Koca'dan Yunan Hükümetine Hesap Çağrısı!

Yunan gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren habere binaen açıklama yapan Fahrettin Altun, Yunan hükümetini hesap sormaya çağırdı.

Fahrettin Koca'dan Yunan Hükümetine Hesap Çağrısı!

Fahrettin Koca'dan Yunan Hükümetine Hesap Çağrısı!

Yunanistan’da bir gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunan mevkidaşı Stelios Petsas'a mektup göndererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilmesini kınadı.

Fahrettin Altun mektubunda, ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına, aşırı sağ bir yayının ön sayfasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretlerin yayımlanmasını en güçlü biçimde kınıyorum.'' dedi.

Türkiye'nin, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın dün yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşıladığını belirten Altun, mektubunda ''Öte yandan, bu tür hakaretlerin Yunan Ceza Kanunu'na göre cezaya tabi olduğunu vurgulamak istiyor, Yunan hükümetini bu utanmazca ve acınası hareketin sorumlularından hesap sormaya çağırıyorum.'' sözlerine yer verdi.

TÜRK GAZETECİLERE ÇAĞRI

İletişim Başkanı Altun, ''Yabancı bir lidere hakaret etmek ancak çaresizliğin ve mantıktan yoksunluğun bir işareti olabilir. Bu, ne basın özgürlüğünün ne de ifade hürriyetinin kapsamına girmemektedir.'' dedi.

''Bu vesileyle Yunan hükümetini, aralarında TRT ve Anadolu Ajansı çalışanlarının da olduğu Yunanistan'daki Türk gazetecilere yönelik sürekli ve tehlikeli korkutma çabalarının daha fazla gecikmeden engellenmesi için gerekli adımları atmaya çağırıyorum.'' diyen Fahrettin Altun mektubunu şu ifadelerle sonlandırdı:

''Doğu Akdeniz'de diplomasiye ve adil bir çözüme defalarca şans veren ve ülkemizde birçok Yunan gazetecinin serbestçe çalışabilmesinden gurur duyan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, ne gazetecilerin taciz edilmesinin veya hedef alınmasının ne de Yunanistan'daki bazı yayınların sorumsuzca davranışlarının, barış davasına hizmet etmediği kanaatindedir.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR