Dışişleri'nden İsrail'e: Filistin Davasını Savunmaya Devam Edeceğiz

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Batı Şeria’da ek illegal yerleşim alanlarına onay verdiği ile ilgili haberlerin bu ülkenin uluslararası kanunu ve Birleşmiş Milletler (BM) hükümlerini yok sayan işgalci tutumun yeni bir delili olduğunu belirtti.

Dışişleri'nden İsrail'e: Filistin Davasını Savunmaya Devam Edeceğiz

Dışişleri'nden İsrail'e: Filistin Davasını Savunmaya Devam Edeceğiz

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'İDDİALAR ALDATMACADAN İBARET'

'İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Batı Şeria’da ilave yasa dışı yerleşim yerlerine onay verdiğine ilişkin haberler bu ülkenin uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayan işgalci anlayışının yeni bir kanıtıdır.

Bu gelişme, İsrail'in ilhak planlarından vazgeçmediğini ve son dönemde bazı ülkelerin İsrail'le normalleşme anlaşması imzalamak suretiyle bu planların uygulanmasını engelledikleri yönündeki iddialarının da aldatmacadan ibaret olduğunu açıkça göstermektedir.

'FİLİSTİN DAVASINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

İsrail’in bu gayrimeşru adımlarını tanımadığımızı bir kez daha vurguluyor ve tüm uluslararası toplumu Filistin halkının haklarının ve bağımsızlık ülküsünün aşındırılması çabaları karşısında direnç göstermeye çağırıyoruz.

Filistin topraklarının Filistin halkının olduğunu hiçbir zaman unutturmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya, Filistin davasını savunmaya devam edeceğiz.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR