23 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 24°
  • Izmir 29°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.372
Dolar5,696
Euro6,3756
Altın259,61

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı Açıklaması: Gönüllerde Sürecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler için ittifak olup olmayacağı ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan Cumhur İttifakı'nın sandık ittifakı olmadığını söyleyerek, "Listelerde olmasa bile gönüllerde bu ittifak sürecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı Açıklaması: Gönüllerde Sürecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda gerçekleştirilen 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalar yaptı. Erdoğan, Türkiye'de kriz olmadığını söyleyip, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki göstererek "Türkiye'de ekonomiyle alakalı bir manipülasyon söz konusu, manipülatif hareketler var" ifadesini kullandı.

'LİSTELERDE OLMASA BİLE GÖNÜLLERDE DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM'

- Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın listelerde olmasa dahi gönüllerde süreceğine inanıyorum. Bu ittifaka seçim ittifakı gözüyle bakmadık, bakmıyoruz. Bu ittifakı yaşatmanın yolunu bulacağız. Biz bu ittifaka hiçbir vakit seçim ittifakı gözüyle bakmadık. Bugün de öyle bakmayacağız. Kendi adaylarımızla girdiğimiz bölgelerden en azından mümkün olanlarda bu ittifakı yaşatmanın yollarına bakacağız. Sizlerden ve teşkilatlarımızdan talebim, mahalli idareler seçimleriyle alakalı hazırlıklarımızda tek ölçümüzün en doğru adayla halkımızın huzuruna çıkıp en yüksek oyu almak biçiminde olmasıdır. Adaylarımızın klasik belediyecilik hizmetleri haricinde sosyal belediyeciliği de en güzel biçimde kavrayacak ve uygulayabilecek kişiler olmasına özen göstereceğiz. Bu özelliklere sahip halkımızın gönlünde karşılığı olan ve AK Parti'nin değerleriyle örtüşen her kişi bizim için geçerlidir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri