Cumhurbaşkanı Erdoğan İnce'ye Balıkesir'de Meydan Okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'deki mitingde halka seslendi. Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde bütün projeleri durduracağını her mitingde belirten Muharrem İnce'ye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İstanbul-İzmir otoyolunu yapıyoruz, hadi gel onu da durdur' şeklinde meydan okudu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan'ın Balıkesir’de yaptığı mitingde konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’24 Haziran'da yeni yönetim sistemi ile güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz’’ diye konuştu.

BALIKESİR’E YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’e dair, ‘’Balıkesir Türkiye'nin vitrinlerinden biridir. Balıkesir'e 16 yılda 25 katrilyon yatırım yaptık. Konuşuyorlar. Bunlar çırak bile değil.

7 bin 330 konut yaptık. Biz başında bu kardeşinizin olduğu AK Parti hükümetlerinde İstanbul İzmir otoyolu bir Balıkesir projesi değil mi? Siz Balıkesir'e buradan gelmeycek misiniz, bu uzun yollar kısalmadı mı? İstanbul-İzmir körfez geçişinde hangi köprü var Osmangazi var. Biz Ferhat ile Şirin gibi dağları deldik ve Şirin'e ulaştık. Balıkesir bir başka olacak. El ele vereceğiz’’ diye konuştu.

PARTİNİN KOLTUĞUNU BIRAKMADIĞI İÇİN BU GARABETLERİ YAŞIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’de ki çift başlılığa değinerek ‘’Ana muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı başka, projeleri açıklayan kişi başka? Nasıl iş bu? Cumhurbaşkanı adayı kös kös oturuyor, Genel Başkanları çıkmış proje açıklıyor. Ya o mu idare edecek memleketi? Eğer o idare edecekse Bay Kemal aday olsaydı. Niye olmadı?

Kaybedeceğini bildiği için milletin karşısına aday olarak çıkmaya yüreği yetmeyen ana muhalefetin başındaki zat, partisinin koltuğunu da bırakmadığı için işte bu garabetleri yaşıyoruz’’ şeklinde konuştu.

PARTİYİ EMANET ETMEDİĞİN KİŞİYE TÜRKİYE'Yİ Mİ EMANET EDECEKSİN?

CHP içerisinde genel başkanlığa seçilmeyen adayın ülkeye yönetmeye aday gösterilmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde yorumladı:

’’Partinizi emanet etmediğiniz kişiyi, milletin karşısına çıkartıp, Türkiye'yi buna emanet edin. Bu nasıl bir iştir? Türkiye sizin partinizden daha mı kıymetsiz? Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz? Bu kafayla milletimiz bunlara zaten ülkeyi emanet etmez de, olan demokrasimize olur.’’

MUHARREM İNCE'YE: HADİ GEL BAKALIM ONU DA DURDUR

Muharrem İnce’ye meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Bu yatırımları durduracağım diyenler var mı? Bunların hayatında bir dikili ağacı yok. Şimdide durduracağım diyor. Biz diyoruz 'Kanal İstanbul...' Hemen diyor ki 'neden yapayım para yok ki...' Bunlar kör cahiller’’ ifadelerini kullandı.

Yapılan ve yapılacak yatırmalara ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Biz Marmaray'ı nasıl yaptıysak, Yavuz Sultan Köprüsü'nü nasıl yaptıysak aynı şekilde İstanbul İzmir otoyolunu da böyle yapıyoruz. Trakya tarafından gelen proje ile İstanbul'u Kuzey Ege ile bağlıyoruz. Hadi gel bakalım onu da durdur, onu da engelle. Senin ona ömrün yetmez ömrün. 18 Mart Çanakkale Köprüsü ile de Trakya üzerinden Balıkesir'e gelişi halledeceğiz’’ şeklinde konuştu.

 Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR