Cumhurbaşkanı Erdoğan Cemal Kaşıkçı İçin Şehit Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı için ilk defa "şehit" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Cemal Kaşıkçı, başkoloslukta ne yazık ki alçakça bir operasyonla şehit düştü" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cemal Kaşıkçı İçin Şehit Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için ilk defa 'şehit' kelimesini kullandı. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Cemal Kaşıkçı, başkoloslukta ne yazık ki alçakça bir operasyonla şehit düştü. Dışarıda nişanlısı bekliyor. Nikah işlemleri yapmak için içeri giriyor." dedi.

"ALÇAKÇA ŞEHİT EDİLDİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu İkinci Konferansı'nda önemli açıklamalar yaptı. Açıklamasında Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden bahseden Erdoğan, "Cemal Kaşıkçı, başkoloslukta ne yazık ki alçakça bir operasyonla şehit düştü. Dışarıda nişanlısı bekliyor. Nikah işlemleri yapmak için içeri giriyor" dedi.

"GÖNDERİN BİZ YARGILAYALIM"

"Tabi bizi Suudi Arabistan'dan aradılar ve biz gerek babaya, gerek oğluna her şeyi anlattık." diyen Erdoğan, "Özel temsilcilerimizi gönderebilir miyiz' dediler, 'Buyrun gönderin' dedim. Geldi, bizzat kabul ettim. Kendilerine anlattık. İstihbarat şeflerine tüm belgeleri dinlettik, gösterdik. Ancak tüm bunlara karşın krala ben şunu sordum; Bu 15 kişi İstanbul'a neden geldi? Bu 15 kişinin İstanbul'da ne işi var? Bunlar İstanbul'a geldiyse konsoloslukta bunlar ne iş yaptı? Bu katili siz biliyorsunuz. Bak ben size adres vereyim, bu katil bu 15 kişinin içerisinde, dedim. 'Eğer isterseniz siz bu katili çıkartırsınız ve ilan edersiniz'... Bana verdiği yanıt şu oldu; Şu anda 18 kişiyi tutukladık. Ardından sayı 22'ye çıktı. Tamam da tutuklamak çıkış yolu değil. Cezası bunların ne oldu? Yargılayamıyorsanız suçun işlendiği yer İstanbul olduğu için bunu İstanbul mahkemelerinin uluslararası hukuka göre yargılaması lazım. Gönderin biz yargılayalım." diye konuştu.

"BUNLAR DÜNYAYI ENAYİ ZANNEDİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Veliaht Prens dedi ki, 'Cemal Kaşıkçı başkonsolosluktan çıktı'. ya Cemal Kaşıkçı çocuk mu? Dışarıda nişanlısı var. Onu alıp gitmez miydi? Bunlar dünyayı enayi sanıyor. Bu millet enayi değil hesabı sormasını bilir ve tabi dedik ki biz herkese açığız. Suudi Arabistan almak istedi, kusura kalmasın o kadar değil. Dinletiriz, gösteririz fakat vermeyiz. Verelim de ondan sonra bunları yok mu edin?" diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR