Coronavirüs Provakasyonu Yapan Hesap Sahiplerine Adli İşlem!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, coronavirüs salgını sebebiyle provakasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyası paylaşan 1748 hesap yöneticisi hakkında adli işlem yapıldı.

Coronavirüs Provakasyonu Yapan Hesap Sahiplerine Adli İşlem!

Coronavirüs Provakasyonu Yapan Hesap Sahiplerine Adli İşlem!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, coronavirüs salgını sebebiyle provakasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyası paylaşan 1748 hesap yöneticisi hakkında adli işlem yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından aktarılan bilgilendirmede, sosyal medyada, son bir hafta içinde, gerçek dışı belgelerle algı operasyonu ve provakatif coronavirüs paylaşımı gerçekleştiren toplam 1748 hesap hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Belirlenen söz konusu hesapların çoğunun başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü propagandası yaptığı anlaşıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyledir:

"Tespit edilen hesaplar arasında son dönemde dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan, Türkiye’de de görülen koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili olarak; algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef göstermeye yönelik 316 hesap tespit edildi."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR