Çocuğu 16 Yaşında Kaçırılan Bir Anne Daha Diyarbakır'da

Çocuklarının HDP tarafından dağa kaçırılmasından ötürü HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine, bir aile daha dahil oldu.

Çocuğu 16 Yaşında Kaçırılan Bir Anne Daha Diyarbakır'da

Çocuklarının HDP tarafından dağa kaçırılmasından ötürü HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine, bir aile daha dahil oldu.

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül'de HDP il binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi etkisini sürdürüyor.

'Kızım Öldüyse Eğer Cesedini Bana Gönderin'

16 yaşında dağa kaçırılan kızı için Konya'dan Diyarbakır'a gelen anne Yıldız Ballı, 5 yıl önce İstanbul Esenyurt'tan 16 yaşındaki kızı Yasemin Ballı'nın sabah işe gittiğini, o tarihten itibaren evladından haber alamadığını acıyla belirtti.Ekonomik durumu elvermediği için çocuğunun eğitimini tamamlayamadığını bildiren Ballı, 5 yıldır kızına hasret kaldığını ifade etti.

Anne Ballı, 10 gün önce kızının 2018'de yaşamını yitirdiğini internet aracılığıyla haber aldığını belirtirken, bu habere inanmadığını bildirdi."Kızım öldüyse eğer cesedini bana gönderin." ifadelerini kullanan Ballı, şöyle konuştu:

'Kızım İçin Kendimce Mezar Hazırladım'

"Kızımın öldüğüne inanmıyorum. Ya ölüsünü ya dirisini istiyorum. Konya'da kendimce mezar hazırladım. Hep o mezara giderek ağlıyorum. Ancak içi boş bir mezar. Güvenlik güçlerinin kızımın öldüğüne dair herhangi bir tespiti yok. Benim kızım ölmedi, inanmıyorum. Çünkü kimse bana bilgi vermedi. Cenazesi gelmedi ki. Anlamıyorum neden bizim evlatlarımız gidiyor? Boy boy kendi evlatlarının fotoğrafını internetlere atıyorlar. Yurt dışında okuyorlar. Bizim evlatlarımız nerede?"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR