A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Memcache::get(): Server 10.34.1.131 (tcp 11211) failed with: Connection timed out (110)

Filename: core/Output.php

Line Number: 689

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Memcache::set(): Server 10.34.1.131 (tcp 11211) failed with: Connection timed out (110)

Filename: libraries/all_pages.php

Line Number: 192

Binali Yıldırım: Benim Hassasiyetim Oyların Yerli Yerine Gidip Gitmediğinden Emin Olmak - Gündem Haberleri - Son Dakika Haberler - Haber365

Binali Yıldırım: Benim Hassasiyetim Oyların Yerli Yerine Gidip Gitmediğinden Emin Olmak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım,"Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. "diye konuştu.

Binali Yıldırım: Benim Hassasiyetim Oyların Yerli Yerine Gidip Gitmediğinden Emin Olmak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kasımpaşa Lisesi'nde düzenlenen pilav gününde önemli açıklamalarda bulundu.

HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Seçimlerdeki bazı gelişmelerin kafalarda soru işaretleri oluşturduğunu söyleyen Yıldırım, "Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor ve 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Halbuki kaybeden de kazanan da aynı olması lazım. Eğer hata varsa, iptal oy varsa bunların eşit olarak değerlendirilmesi lazım. Bu bile başlı başına farkın 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması, 8,5 milyon oyun sayıldığında, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu seçimle ilgili insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor. Bize düşen onun sonucunu beklemek ve ondan sonra da herkes işine gücüne bakacak." dedi. 

ELİMİZDEN GELEN KATKIYI SAĞLAYACAĞIZ

İstanbul için çalışmaya devam edeceğini belirten Yıldırım, "Seçimler geride kaldı. Bundan sonra şehrin güzelliği için İstanbul'un marka değerinin yükselmesi için daha yaşanılır bir şehir haline getirilmesi için yapılacak çalışmaları izleyeceğiz, takip edeceğiz. Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

HASSASİYETİM VATANDAŞIN OYU İÇİN

İstanbul seçimleri ile ilgili itiraz sürecini de değerlendiren Yıldırım, "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik” diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri