BİM'den Hileli Bal Açıklaması: Firma ile İlişkimizi Sonlandırdık

'Özel ürünleri' arasında olan bir balın hileli çıkması ile ilgili açıklamada bulunan BİM Mağazaları, firma ile ticari münasebetlerini bitirdiklerini açıkladı.

BİM'den Hileli Bal Açıklaması: Firma ile İlişkimizi Sonlandırdık

BİM'den Hileli Bal Açıklaması: Firma ile İlişkimizi Sonlandırdık

Tarım ve Orman Bakanlığı ilaç etken maddesi karıştırılan, taklit ile tağşiş (içine başka madde karıştırılan) yapıldığı belirlenen ürünlerin ve şirketlerin listesini 2 gün önce kamuoyuna açıklamıştı.

Paylaşılan ürünlerden bir tanesinin, Türkiye'nin en fazla alış veriş yapılan marketlerinden BİM'de satılan ballardan biri olması yankı uyandırmıştı. Tepkilerin ardından BİM'den gelen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'Mevcut ürün analizlerinde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen, ihtiyaten bu üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır.

'TÜKETİCİNİN KANDIRILMASINA VEYA SAĞLIĞININ RİSKE ATILMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR'

Türkiye'de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş ettiği BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.'

Bazı gazete haberlerinde bahsi geçen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde 1,5 yıl önce üreticinin ham madde alımı aşamasında kontrolden kaçan bir parti balda, saf bal içine şeker kullanıldığı tespitine istinaden BİM tarafından ilgili partiye ait bütün ürünler raflardan kaldırılmıştır. Üretici daha sonrasında ham madde alımı aşamasında kontrollerini artırdığını iletmiştir.

Tarafımızca, konunun yakından takip edildiği bu 1,5 yıllık dönemde firmadan alınan bütün ürünler hassasiyetle kontrolden geçirilmiş ve sorunsuz oldukları analizlerle kesinleştikten sonra satışa sunulmuştur.

'TİCARİ İLİŞKİ SONLANDIRILMIŞTIR'

Ancak, üretici firmanın o dönemde üretmiş olduğu ve raflarımızdan kaldırdığımız ürünlerin Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 15.09.2020 tarihli listesinde yer almasının ardından mevcut ürün analizlerinde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen, ihtiyaten bu üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır. BİM hiçbir zaman müşterilerine hileli, sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR