15 Eylül 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 13.33°
  • Izmir 21.11°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Bakan Varank, Yapay Zeka Konferansı İçin Berlin Yolcusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 22 Ağustos'ta Almanya'da düzenlenecek yapay zeka konferansına katılacak.

Bakan Varank, Yapay Zeka Konferansı İçin Berlin Yolcusu

Bakan Varank, Yapay Zeka Konferansı İçin Berlin Yolcusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 22 Ağustos'ta Almanya'da yapılacak yapay zeka konferansına katılmak için  Berlin’e gidecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier'in girişimiyle Berlin'de Türkiye-Almanya Yapay Zeka Konferansı gerçekleştirilecek.

Varank'ın onur konuğu olacağı konferansa, Türkiye'den çeşitli kamu ve sivil kuruluş temsilcilerinin yanı sıra yapay zekanın sanayide kullanılması konusunda çalışma yapan akademisyenler ve sektörün önemli isimleri de hazır bulunacak.

Ziyarete, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut da eşlik edecek.

"Yapay zeka" ve "dijital dönüşüm" başlıkları altında panellerin yer alacağı konferansın, iki ülke arasındaki bilimsel, sınai ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak önemli bir platform olması bekleniyor.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek yuvarlak masa toplantılarında Türk ve Alman tarafların, sanayide akıllı sistemlerin kullanımı, yapay zeka ve endüstrinin dijital dönüşümü konularını ele almaları ve gelecekte iki ülkenin bu konularda birlikte çalışılabileceği alanların tespiti yönünde değerlendirmelerde bulunmaları hedefleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri