Bakan Çavuşoğlu Hollanda Dışişleri Bakanı Blok İle Bir Araya Geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşı Stef Blok ile bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu Hollanda Dışişleri Bakanı Blok İle Bir Araya Geldi

Bakan Çavuşoğlu ziyareti kapsamında, Hollandalı mevkidaşı Stef Blok’un davetiyle Türkiye-Hollanda Wittenburg Konferansı’nın yedinci toplantısına katılacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Wittenburg Konferansı’na ve Amsterdam Başkonsolosluğunun resmi açılışına katılmak için Hollanda’ya gitti. Havalimanında Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli tarafından karşılanan Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ile bir araya geldi.

İKİ BAKANA BÜYÜKELÇİLER EŞLİK ETTİ

Hollanda Sanayici ve İşveren Birliğince düzenlenen yüksek düzeyli iş yemeğine katılan iki bakana Hollanda’nın Ankara büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ve Türkiye Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli eşlik etti. Yemeğin ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, UID Uluslararası Demokratlar Birliği ile toplantı düzenledi.

AMSTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞU'NUN AÇILIŞINA KATILACAK

Bakan Çavuşoğlu ziyareti kapsamında, Hollandalı mevkidaşı Stef Blok’un davetiyle Türkiye-Hollanda Wittenburg Konferansı’nın yedinci toplantısına katılacak. 11 Nisan'da 7’.cisi gerçekleşecek olan Wİttenburg konferansında, “Terör ile mücadele”, “Bölgesel gelişmeler”, “Türkiye-AB” ve “Hollanda Türk Toplumu” gibi başlıklarda görüşülecek. Konferansın ardından Bakan Çavuşoğlu Amsterdam Başkonsolosluğun resmi açılışını gerçekleştirecek. Mevlüt Çavuşoğlu daha sonra Hollanda ve Türk iş adamları ile Hollanda’daki Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya gelecek.

Son Dakika Günem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri