İçişleri Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polisler için sevindiren haberler verdi. Bakan Soylu, polislerin yaşam standartlarının daha iyi bir duruma gelmesi için mesai saatlerinde 8 saat çalışma-24 saat izin şeklinde bir düzenlemeye gidileceğini belirtti.

EK GÖSTERGE SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

İçişleri Bakanı Soylu, kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi hakkında, 'Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu en kısa sürede yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız.' dedi.

8/24'E DÖNDÜRÜYORUZ

Polislerin, güvenlik görevlilerinin yaşam standartlarını iyi bir duruma getirmenin temel sorumlulukları olduğununu belirten Soylu, 'Özellikle 15 Temmuz'un iklimi hafif bir kaybolduktan sonra polislerimizi yeni aldıklarımızla birlikte ilk önce 12/24'e döndürdük, şimdi de 8/24'e döndürüyoruz.' ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, 2016'da 61, 2017'de 52, 2018'de şimdiye kadar ise 32 emniyet personelinin intihar ettiğini belirterek, güvenlik güçlerinin imkanlarını en iyi noktaya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.