İçişleri Bakanı Soylu, Polislere Müjdeli Haberi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan polislere müjdeli haber geldi. Polislerin yaşam standartlarını yükseltmenin en önemli sorumlulukları olduğunu söyleyen Soylu, mesai saatlerinin 8 saat çalışma-24 saat izin biçiminde düzenleneceğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı'nın 2019 senesi bütçesinin konuşulduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polisler için müjdeli haberler aktardı. Bakan Soylu, polislerin hayat standartlarının daha iyi bir yere gelmesi için mesai saatlerinin 8 saat çalışma-24 saat izin biçiminde düzenleneceğini söyledi.

EK GÖSTERGE SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

İçişleri Bakanı Soylu, kamu personellerine 3600 ilave gösterge verilmesiyle alakalı, "Polislerle alakalı biz 3600 hususunda söz verdik, bunu en kısa sürede yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız." sözlerini kullandı.

8/24'E DÖNDÜRÜYORUZ

Polislerin, güvenlik görevlilerinin hayat standartlarını iyi bir yere getirmenin temel sorumlulukları olduğununu söyleyen Soylu, "Özellikle 15 Temmuz'un iklimi hafif bir kaybolduktan sonra polislerimizi yeni aldıklarımızla birlikte ilk önce 12/24'e çevirdik, şimdi de 8/24'e çeviriyoruz." dedi.

İMKANLARI EN İYİ NOKTAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Bakan Soylu, 2016'da 61, 2017'de 52, 2018'de şu ana dek ise 32 emniyet çalışanının intihar ettiğini söyleyerek, güvenlik güçlerinin olanaklarını en iyi noktaya taşımaya çalıştıklarını söyledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR