AK Parti'nin Antalya Adayı Menderes Türel Oldu!

AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş, partilerinin Antalya adayının Menderes Türel olduğunu açıkladı.

AK Parti'nin Antalya Adayı Menderes Türel Oldu!

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, esnafla bir araya geldiği görüşmede, 24 Kasım Cumartesi gününe dek Antalya'daki ilçe belediye başkan adaylarını duyuracaklarını ifade etti.

DHA'nın son dakika olarak geçtiği habere göre; Başkan Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının ise Menderes Türel olduğunu duyurdu.

MENDERES TÜREL KİMDİR?

Menderes Türel 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde bitirmesinin ardından İngiltere'ye giden Türel, gazetecilik eğitimi aldı.

Memleketine dönmesinin ardından uzun zaman gazeteci olarak çalıştı, mesleğindeki başarısından sebeple birçok ödüle layık görüldü.

Farklı basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok defa yılın gazetecisi olarak ödül aldı. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme alanında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

1992 yılında, henüz 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Ardından 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği vazifesini yaptı.

9 Kasım 2001 tarihinde gerçekleştirilen oda seçimlerinin sonrasında 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı vazifesini 22 Ocak 2004 tarihine dek devam ettirdi. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı vazifesinden ayrıldı.

2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Antalya Belediye Başkanı seçildi.

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti Antalya 2. sıra Milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi.

30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde en yakın rakibi ve dönemin mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aranın ardından yeniden seçildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR