AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na FETÖ Tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımızla FETÖ terör örgütünü yan yana zikretmesi ahlaken ve siyaseten iflastır." açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na FETÖ Tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na FETÖ Tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Grup Toplantısında, FETÖ'ye yönelik açıklamalarına Twitter'dan sert ifadelerle yanıt verdi.

Darbe girişiminin olduğu gece FETÖ terör örgütünün en büyük hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dile getiren Çelik, "Bugün Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızla FETÖ terör örgütünü yan yana zikretmesi ahlaken ve siyaseten iflastır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duruşu sayesinde, FETÖ'nün darbeyi gerçekleştiremediğini dile getiren Çelik, "FETÖ’nün hedef aldığı Cumhurbaşkanımızı aynı şekilde Kılıçdaroğlu da hedef almaktadır. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile mücadele konusunda ters istikamette hareket ettiği bugün daha net görülmüştür." dedi.

FETÖ ile sonuna kadar, kesintisiz ve tavizsiz mücadelenin bir devlet kararı olduğunu vurgulayan Çelik, "Bu mücadelenin en büyük gücü devlet başkanı olarak Cumhurbaşkanımızdır. FETÖ kendisi için en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı görürken, Kılıçdaroğlu sistematik yalanlarla Cumhurbaşkanımıza saldırıyor." açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, cümlelerini şöyle sürdürdü:
"Son haftalarda yapılan açıklamaların Türkiye’ye geçmişte çok acılar çektirmiş köhne vesayeti yeniden canlandırma amacı taşıdığını görüyoruz. Farklı aktörler aynı köhne vesayet denklemini canlandırmak için paslaşıyorlar."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz