Ağrı’da bayramın birinci günü kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Leyla'nın öldürülmesiyle alakalı konuşan AK Parti Sözcüsü Ünal "Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak. İdam ve hadımı düşünüp tartışıyoruz" şeklinde konuştu.

"ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK"

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

AK Parti Sözcüsü Ünal, erken seçim tartışmalarına dair ‘’Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, tekrardan erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Tekrardan erken seçim tartışmasının getirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil’’ ifadelerini kullandı.

"ÇAKICI'NIN TEHDİTLERİ KABUL EDİLEMEZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı konusuna dair tutumuna dair konuşan Ünal ‘’Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti'nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir’’ ifadelerini kullandı

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.