Adalet Bakanlığı'na 29 Mühendis Alınacak

2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'nda bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre, 29 mühendis pozisyonuna alım gerçekleşecek.

Adalet Bakanlığı'na 29 Mühendis Alınacak

Resmi Gazete'de yer alan açıklamaya  göre, 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'nda B grubu puan sırası ile her bir branş için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre, 29 mühendis pozisyonuna alım gerçekleşecek.

Bu çerçevede 1 harita mühendisi, 8 inşaat mühendisi, 8 makine mühendisi, 5 elektrik-elektronik mühendisi, 3 elektrik mühendisi, 2 elektronik mühendisi, 1 jeoloji mühendisi ve 1 çevre mühendisi pozisyonlarına başvuru gerçekleştiren kişilerin 2018 KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almaları şart koşulacak.

Sınav Başvuruları 23 Eylül'de Başlayacak

Başvurular 23 Eylül'den 7 Ekim'de mesai saati sonuna kadar sürecek. Adaylar başvurularını "Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/Ankara" adresine şahsen veya son başvuru gününde, bakanlığın elinde olabilecek şekilde posta ile gerçekleştirecek.

Sözlü Sınava Kalan Adaylar İçin Sınav Yeri Ve Tarihi ‘www.adalet.gov.tr‘ Üzerinden Açıklanacak.

Görevlendirilmesi gerçekleşecek adayların brüt sözleşme ücreti ise hizmet seneleri kapsamında aylık 5 bin 210 lira 57 kuruş ile 5 bin 713 lira 61 kuruş arasında olacağı öngörülüyor.

Son Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR