244 Hırsızlık OLayında Parmağı Olan Akıl Hastası Serbest Kaldı

Zonguldak’ta 2006 yılından bu yana 244 hırsızlık olayına karışan ve akıl hastası olduğu için fiil ehliyeti bulunmayan şahıs, sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

244 Hırsızlık OLayında Parmağı Olan Akıl Hastası Serbest Kaldı

244 Hırsızlık OLayında Parmağı Olan Akıl Hastası Serbest Kaldı

Edinilen bilgiye göre, Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde bir iş yerinin açık bulunan camından içeri giren 30 yaşındaki Eşref B. , yazarkasadaki bin 670 TL parayı alarak ortadan kayboldu. Zanlı, Pazar günü de Bahçelievler Mahallesi'nde B.Ç.'ye ait bisikleti evinin önünden çaldı.

BİR YILDA 138 OLAY

Polisin izini sürdüğü şüpheli, çaldığı bisikletle birlikte Milli Egemenlik Caddesi'nde yakalanarak gözaltına alındı. Ekipler tarafından yapılan incelemede Eşref B.'nin akıl hastası olduğu ve fiil ehliyetinin bulunmadığı, 2006 ile 2012 yılları arasında 106 hırsızlık olayına karıştığı ve daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi görerek 2018 yılında taburcu olduğu, 2018 yılı Kasım ayından bu yana ise 32 adet olmak üzere toplam 138 adet hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan Eşref B., sağlık kontrolünün ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Eşref B., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR