Sabancı Holding'ten 150 Bin Tanı Kiti ve Coronavirüs Aşısı İçin 1,7 Milyon TL Bağış

Sabancı Holding Sağlık Bakanlığı'na coronavirüsle mücadele için 150 bin tane tanı kiti ile coronavirüs aşı ve serumunun geliştirilmesi için yapılan faaliyetlerde kullanılmak için 1,7 milyon TL bağış yapacak

Sabancı Holding'ten 150 Bin Tanı Kiti ve Coronavirüs Aşısı İçin 1,7 Milyon TL Bağış

Sabancı Holding'ten 150 Bin Tanı Kiti ve Coronavirüs Aşısı İçin 1,7 Milyon TL Bağış

Sabancı Holding Sağlık Bakanlığı'na coronavirüsle mücadele için 150 bin tane tanı kiti ile coronavirüs aşı ve serumunun geliştirilmesi için yapılan faaliyetlerde kullanılmak için 1,7 milyon TL bağış yapacak.

Sabancı Holding'den gelen yazılı açıklamada, Sabancı Topluluğu'nun, bütün dünyayı etkileyen coronavirüsle mücadeleye destek için yeni bir adım daha attığı ifade edildi.

Açıklamada fikirlerine yer verilen Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Alper, Türkiye'nin ve tüm dünyanın dayanışma kavramına en fazla gerek duyduğu bir dönemden geçtiğini belirtti.

Türkiye'nin, verdiği hızlı ve doğru kararlarla beraber bu küresel salgını en uzun süre sınırları dışında tutmayı başaran ülkelerden biri olduğunun altını çizen Alper, şu ifadeleri kullandı:

"Ancak bugün 200'ü aşkın ülkeye yayılan Covid-19 ile sınırlarımız içinde mücadele ediyoruz. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına bu zorlu süreçteki olağanüstü çabaları için minnettarız. Bu mücadelenin başarıya ulaşması için de Türkiye'de yaşayan her bireye ve bu ülkenin her kurumuna büyük sorumluluklar düşüyor. Covid-19 vakaları, ülkemizde de görülmeye başladığı andan itibaren Sabancı Topluluğu olarak bu sorumluluğumuzun bilinci ile hareket ettik.

Kordsa ve Sabancı Üniversitesi iş birliğinde faaliyet gösteren Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin tüm altyapısını Covid-19 tedavisinde kullanılan medikal cihazların ve parçaları ile sağlık çalışanlarının kişisel koruyucu ürünlerinin tasarım, analiz ve prototiplerinin üretilmesi için Sağlık Bakanlığı'nın kullanımına açtık."

Alper, tekrar Sabancı Üniversitesi aracılığıyla düzenlenen ve kullanıldığı yüzeylerde 3 aya kadar hijyen temin eden 10 ton Antimic isimli yeni nesil dezenfektanın Sağlık Bakanlığı'na bağışladıklarını hatırlattı.

Şimdi ise Sağlık Bakanlığı'na 150 bin adet coronavirüs tanı kitini bağışladıklarını ifade eden Alper, "Ayrıca, Covid-19 aşı ve serum geliştirme çalışmalarında kullanılmak üzere de 1,7 milyon liralık bir desteği yine Sağlık Bakanlığı'na aktarıyoruz. Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi de (SUNUM) altyapısını bu araştırmalara açarak aşı ve serum geliştirme çalışmalarına aktif destek verecek." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin küresel coronavirüs salgınının yarattığı zorlu günlerden olabilecek minimum hasarla ve en hızlıca çıkacağına inandığını belirten Alper, "Türkiye'nin Sabancı'sı olarak, 90 yılı aşkın süredir olduğu gibi bugün de ülkemize olan sorumluluğumuzla çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR