Emekliler Bayram İkramiyelerini Mayıs ve Ağustos Ayında Alacak

Emeklilere 2019 yılında da Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi 1.000'er lira bayram ikramiyesi verilecek. Bu seneki ödemeler Mayıs ve Ağustos'ta gerçekleştirilecek. İkramiyeden yeni emekli olanlarda faydalanabilecek.

Emekliler Bayram İkramiyelerini Mayıs ve Ağustos Ayında Alacak

Emekliler Bayram İkramiyelerini Mayıs ve Ağustos Ayında Alacak

Hükümet, 30 Nisan 2018 tarihinde emeklilere, dul ve yetimlerine her sene iki dini bayram öncesi 1.000'er lira ikramiye verilmesine karar verilmişti. Bu sene Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihlerinde. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu sebeple emeklilere 1.000 liralık bayram ikramiyesinin Mayıs sonuna kadar yatırılması tahmin ediliyor.

YENİ EMEKLİ OLANLARDA FAYDALANACAK

Emeklilerin hesabına 1.000 lira tutarındaki paraların SSK, Bağkur ve memur dahil 12,5 milyon emekliye farklı günlerde ödenmesi bekleniyor. Büyük ihtimalle bu ödemeler 27-31 Mayıs tarihleri arasında verilecek. Geçtiğimiz ssene 7 ve 8 Haziran olmak üzere 2 günde ödeme yapılmıştı. Ödemelerin verildiği tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu senenin ilk ikramiyesinden faydalanabilecek.

MAAŞLAR NE ZAMAN YATIRILACAK?

Emekliye bayramdan önce yalnızca ikramiye değil maaşlarda  ödenecek. Memur emeklisi maaşını 1-5 Haziran tarihinde alıyor. Fakat SSK ve Bağkur emeklisi maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre 17-28 Mayıs tarihleri arasında alabilecek. Bundan dolayı SSK ve Bağkur emeklisi bayrama maaşlarını alarak girecek. Memur emeklisine de 31 Mayıs tarihine kadar ödemenin gerçekleştirilmesi tahmin ediliyor..

İKİNCİ İKRAMİYE AĞUSTOS'TA VERİLECEK

Ağustos ayında emekliler için yine ikramiye alacak. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihinde kutlanacak. Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten evvel , 5-9 Ağustos'ta ödenmesi düşünülüyor. Yine bu tarihe kadar emekli olanlar da 1.000 liralık ikramiyeden faydalanabilecek. İlk ikramiyeden sonra emekli aylığı bağlananlar, 2019 yılını 1.000 lira ikramiye ile kapatacak. İkramiye ödemelerinin yatırılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ilan edilecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz