Bakan Müjdeyi Verdi; 37 Milyon Lira Hibe Verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Kalkınmaya destek için 50 hayvancılık projesine 37 milyon liralık hibe verilecek' açıklamalarında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 'Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Programı' (IPARD)-II 3. Çağrı İlanı bünyesinde bugün 6. grupta yer alan 50 hayvancılık projesini onaylayarak hibesözleşmelerinin imzalanma sürecini başlattıklarını belirterek, bu destekle beraber toplam hibenin 781 milyon liraya çıktığını dile getirdi.

IPARD-II 3. ÇAĞRI KAPSAMINDA 2 BİN 316 PROJEYE 781 MİLYON LİRA HİBE

50 hayvancılık projesine toplam 37 milyon TL hibe desteği verileceğini ifade eden Pakdemirli, 'Bu projeler sayesinde kırsalda ortalama 77 milyon TL’lik yatırım yapılacak. 6. grupta bulunan bu projelerle beraber IPARD-II 3. çağrı kapsamımda desteklenecek tüm projeleri açıkladık. Bu şekilde toplamda onaylanan 2 bin 316 projeye 781 milyon TL hibe sağladık. Bu hibelerle birlikte kırsalda yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yatırım yapılacak' dedi. 

DESTEKLER DEVAM EDECEK

Bu tesislerde 7 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını beklediklerinin de altını çizen Bakan Pakdemirli, TKDK üzerinden kırsal kalkınma projelerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR