Aydın-Denizli Otoyolunun 2 Sene İçinde Açılması Hedefleniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Aydınımızın en önemli projelerinden Aydın-Denizli Otoyolu ihalesini başarılı bir şekilde geçtiğimiz ay gerçekleştirdik. Aydın-Denizli otoyolunu 2 yıl içinde hizmete açmayı hedefliyoruz' diye konuştu.

Aydın-Denizli Otoyolunun 2 Sene İçinde Açılması Hedefleniyor

Aydın-Denizli Otoyolunun 2 Sene İçinde Açılması Hedefleniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bazı ziyaretler yapmak için Aydın'a gitti. Aydın Valiliğini giden Bakan Karaismailoğlu, Vali Hüseyin Aksoy ile görüşme yaptı. Valilik makamında yapılan ziyaretin ardından AK Aydın İl Başkanlığına geçen Karaismailoğlu, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Aydın gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Karaismailoğlu, Aydın’da bakanlığına bağlı en kıymetli yatırımların başında gelen Aydın-Denizli otoyolunu iki sene içinde hizmete açmayı hedeflediklerini belirtti.

Dünyanın içinde olduğu salgın döneminde pek çok ülke maske temininde dahi güçlük yaşarken Türkiye’nin yatırımlarını sürdürdüğü ve ülke olarak bu dönemi başarıyla atlatmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Karaismailoğlu, 'Aydın bizim için çok değerli bir şehrimiz. Bakanlık olarak Aydın’da çok değerli projelerimiz devam ediyor. Aydınımızın en önemli projelerinden Aydın-Denizli Otoyolu ihalesini başarılı bir şekilde geçtiğimiz ay gerçekleştirdik. En iyi işi yapmak ve büyük firmaların bu iş talip olması için belli bir süreç geçmesi gerekiyordu. Çok değerli firmalar bu ihaleye büyük bir ilgi gösterdiler. Şuan ihale tamamlanmış durumda. En kısa zamanda ihale prosedürleri de tamamlayacağız. Bütün hedefimiz 2 yıl içerisinde bu yolu hizmete açmaktır. Aydınlı hemşerilerimize yakışan bu projenin biran önce bitirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bakanlık olarak elimiz yüklenici firmanın sırtında olacak. Aydınlılara hizmet edecek bu yol, İnşallah proje bittikten sonra Aydın’ın değerine değer katacak. Bütün projelerimizi biran önce Aydın’da hayata geçirmek için bugün buradayız. İnşallah en iyisine layık olan Aydınlı kardeşlerimizle birlikte sürekli beraber olacağız ve projeleri takip edeceğiz. Aydın’a yakışan projelerle birlikte her zaman birlikte olacağız' şeklinde konuştu.

Efeler’deki ziyaretlerinin peşinden Selçuk-Ortaklar Yolu Şantiyelerini gezen Bakan Karaismailoğlu Aydın programını sürdürüyor.

Karaismailoğlu’nu programlarında Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın Milletvekilleri ile farklı kurum müdürleri yanında yer alıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR