Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye İzcilik Federasyonu İş Birliği

Millî Eğitim Bakanlığı Türkiye İzcilik Federasyonu ile iş birliği protokolü imzaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye İzcilik Federasyonu İş Birliği

Millî Eğitim Bakanlığı Türkiye İzcilik Federasyonu İş Birliği

Millî Eğitim Bakanlığı Türkiye İzcilik Federasyonu ile iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan iş birliğinde hedeflenen öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik afet ile acil durum eğitimleri, sağlıklı ve sosyal okul yaşamının geliştirilmesi, doğa farkındalığını sağlamak.

Yapılan iş birliği ile eğitim ve öğretim artık sınıf dışına taşınacak öğrenciler böylelikle takım çalışmasını birlikte hareket etmeyi öğrenecek. Öğretmenlere izci liderliği eğitimi verilecek, öğretmen ve öğrencilere yönelik izci kampları düzenlenecek, öğrencilerin doğada daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak yürüyüşler ve spor faaliyetleri yapılacak. Bununla birlikte öğrencilerin, doğa okuryazarlığının geliştirilmesi planlanıyor.

Afet ve acil durum tatbikatları yapılacak

İş birliği kapsamında, MEB'e bağlı okul ve kurumlarda öğrencilere, velilere ve çalışanlara yönelik afet ile acil durumlarda arama-kurtarma ve tahliye konularında eğitimler düzenlenecek.

Daha önce AFAD ve Türk Kızılayı ile yürütülen uygulamalara ek Türkiye İzcilik Federasyonu ile afet ve acil durum farkındalığı tatbikat uygulama faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Protokolle "TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi"nin Bakanlığa bağlı okullarda uygulanması da amaçlanıyor.

Bu kapsamda çalışmalar, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı koordinesinde, taşra teşkilatında ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Büroları koordinesinde yürütülecek.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri