21 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 22.78°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

İsrail Başbakanı Netenyahu'dan Kaşıkçı Cinayetinde Prens Selman'a Destek!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cemal Kaşıkçı cinayeti için Trump ile görüştü. Netanyahu'nun görüşmede, Veliaht Prens Selman'a destek olunmasını istediği belirtildi.

İsrail Başbakanı Netenyahu'dan Kaşıkçı Cinayetinde Prens Selman'a Destek!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cemal Kaşıkçı cinayeti için Trump ile görüştü. Netanyahu, Veliaht Prens Selman'a destek olunmasını istedi.

SELMAN'I KENDİLERİYLE ANLAŞMA YAPACAK ARAP LİDER OLARAK GÖRÜYOR

Netanyahu, Selman'ı kendileriyle anlaşma yapmaya razı olacak bir Arap lider olarak görüyor. İsrail Başkanı, ülkelerinin meşruiyetini isteyen Arap lidere destek verdi.

NETANYAHU'DAN TRUMP'A PRENS SELMAN TAVSİYESİ

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan haberde, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülmesinin ardından eleştiri oklarını üzerine toplayan Veliaht Prens'e bazı Orta Doğu ve Körfez ülkelerinin yanı sıra İsrail'in de üstü kapalı olarak "sahip çıktığı" kaydedildi.

Buna göre, Kaşıkçı olayının ardından Beyaz Saray'a telefonla ulaşan Netanyahu'nun, Trump'la yaptığı görüşmede "Prens Muhammed bin Selman'la olan ilişkisini koruması" yönünde tavsiyede bulunduğu ileri sürüldü.

MISIR VE BAE DE SELMAN'A DESTEK VERDİ

Aynı haberde Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin de Trump'la yaptığı görüşmede aynı yaklaşımı sergilediği ve Prens bin Selman'a destek istediği ifade edildi.

Almanya, İngiltere ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkelerinin Kaşıkçı konusunda Riyad yönetimi üzerinde baskı kurma yönünde açıklamalar yaptığı hatırlatılan haberde, İsrail, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerin ise güçlü şekilde Veliaht Prens'in yanında durduğu belirtildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri