ABD'nin New Jersey'e bağlı Chatham bölgesi Belediye Başkanlığı'na gelen Tayfun Selen, ABD'de bu göreve gelebilen ilk Türk oldu.

ABD vatandaşı da olan ve 2017 yılından bu yana Chatham Belediye Komitesi üyeliğine seçilen Selen, bugün komitede gerçekleştirilen belediye başkanlığı seçiminde galip geldi.

BAŞKONSOLOSLUK TEBRİK ETTİ

Selen'in seçilme haberini, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, 'New Jersey'e bağlı Chatham Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Tayfun Selen'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.' ifadeleri ile duyurdu.

Bundan önce Chatham'da Belediye Komitesi üyesi ilk Türk unvanını taşıyan Selen, bu defa da ABD'de belediye başkanlığı koltuğuna oturan ilk Türk oldu.

Görev zamanı dolan Chatham'ın önceki Belediye Başkanı Curt Ritter, 4'üncü defa bu görev için aday olmayacağını belirtmişti. Chatham'da kanunlar gereği halk 3 ile 5 üyeden meydana gelen belediye komitesini seçiyor. Komite ise belediye başkanını belirliyor.

TAYFUN SELEN KİMDİR?

Cumhuriyetçi Parti üyesi olan ve 15 senedir Chatham'da bulunan Selen, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu.

New Jersey'deki Montclair State University'de işletme alanında yüksek lisans yapan Selen, 'Lincold Educational Services' adlı okulun yönetiminde Kıdemli Başkan yardımcılığı yapıyor..

Selen, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.