Bakan Adil Karaismailoğlu: Projeyi Kısa Sürede Başlamayı Hedefledik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Karaismailoğlu, yakın gelecekte bu tarihi projeye başlamaya hazır olduğunu söyledi.

30.03.2021-16:27 - (Son Güncelleme: 30.03.2021-16:27)Bakan Adil Karaismailoğlu: Projeyi Kısa Sürede Başlamayı Hedefledik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul için bir değerlendirme yaptı. Karaismailoğlu, hedeflerinin projeye kısa sürede başlamak olduğunu belirtti.

Karaismailoğlu, tarihi yatırıma ne zaman başlanacağına dair ipuçları verdi. Başkan Erdoğan yatırımı ''çılgın proje'' olarak nitelendirdi.

''Kanal İstanbul'un yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlamayı hedefliyoruz.'' dedi.

BAKAN MURAT KURUM DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul ile ilgili önemli bir konuşma yaptığı Çekmeköy'deki durum değerlendirme toplantısına katıldı.

Murat Kurum,''Kanal İstanbul projesine ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1/1000 uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaştan, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler ve yapılan itirazlar doğrultusunda değerlendirme yaptık. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık. 1/5 bin ve 1/1000 uygulama imar planlarının da itirazları değerlendirilecek; vatandaşlarımızın sorunlarını, problemlerini çözerek İstanbul'umuzun değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul'umuza, Kanal İstanbul projesini de kazandıracağız.'' dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal