Van'da PKK/KCK'nın Mühimmat Deposu İmha Edildi!

Van’ın Başkale ilçesinde Kıran Operasyonu kapsamında silah, patlayıcı madde ve tıbbi malzeme ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilenler imha edildi.

21.11.2019-14:03 - (Son Güncelleme: 21.11.2019-13:56)

Van Valiliğinden aktarılan bilgilendirmeye göre; İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak/barınakların tespit edilmesi maksadıyla Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi Tutuklu mezrası kırsalında 20 Kasım tarihinde Kıran Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Coşkun Tanrıöver Operasyonu başlatıldığı bildirildi.

Bahsi geçen açıklamada, "İcra edilen operasyon neticesinde 1 adet M16 piyade tüfeği, 1 adet Kalaşnikov piyade tüfeği, 1 adet EYP tuzaklı büyük tüp, 2 adet EYP düzeneği, 2 kilogram amonyum nitrat ve bir miktar tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir" cümlelerine yer verldi.

Bölgede operasyonların kararlılıkla sürdürüleceği dile getiriliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR