Uykusuzluğu Kulak Masajı İle Geçirin!

Günümüzün en büyük problemleri arasında yer alan stres, kaygı bozukluğu, uykusuzluk ve fazla kilolarla baş etmek sandığınızdan daha kolay. Zihninizi ve yaşadığınız rahatsızlıkları tedavi edebilen kulak masajı hakkında merak edilenleri sizin için bir araya getirdik. Kulak masajı nedir? Kulak masajı ne işe yarar?

08.08.2020-18:24 - (Son Güncelleme: 08.08.2020-18:22)Uykusuzluğu Kulak Masajı İle Geçirin!

Kulak masajının en iyi yanı istediğiniz her yerde yapabiliyor olmanız! Üstelik kulak masajının birçok faydası bulunmakta. Peki, kulak masajı nasıl yapılır? Kulak masajının faydaları nelerdir? Detaylar haberimizin içeriğinde…

KAS AĞRILARINI AZALTIR

Kulak masajı, kronik bel ağrısı çeken kişilere uygulanarak ağrının azalıp azalmadığını görmek için test yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar, bu basit yöntemin rahatsızlığı azaltmada etkili bir yöntem olduğunu göstermiştir.

Kulakların farklı bölgeleri, özellikle de kulak memesi olarak adlandırılan kısım nazikçe çekilip ovalandığında sinir uçlarının uyarılmasını ve beynin endorfin salgılamasını sağlar. Bu da kişinin kendini daha iyi hissetmesinde oldukça etki eder.

Aynı zamanda kan dolaşımınızın harekete geçmesini de sağlar. Yapılan bazı çalışamalr, bu basit masaj hareketleri sayesinde kişilerin fiziksel ağrılarının da hafiflediğini ve hatta ağrı eşiklerinin bile arttığını gösterdi.

STRES VE KAYGI SEVİYESİNİ AZALTIR

Stres, panik, huzursuzluk, yorgun veya yıpranmışlık hissini kulak kıvrımınızın bulunduğu boşluğa yavaş dairesel hareketlerle masaj yaparak hafifletebilirsiniz.

Bu nokta, kulağınızın üst kısmında yer alır ve üçgen şeklinde bir oyuk şeklindedir. Yapılan çalışmalar, bu hareketin oldukça etkili olduğunu ispatlamıştır.

BAŞ AĞRINIZ VE MİGRENİNİZ HAFİFLER

Ağrı kesiciler, vücut ve sağlık üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir ancak kulak masajı son derece zararsızdır! Daha iyi bir etki için nane yağından da faydalanabilirsiniz.

DAHA HIZLI KİLO VEREBİLİRSİNİZ

Daha hızlı kilo vermek için düzenli egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra kulaklarınızın farklı noktalarına masaj yapabilirsiniz. Çünkü kulağınıza yapacağınız bu masajla daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hedefinize ulaştıktan sonra kilonuzu korumak ve sağlıklı kalmak için de bu yöntemi yapmaya devam edebilirsiniz.

UYKUSUZLUK İLE MÜCADELEDE YARDIMCI OLUYOR

Kulak masajı rahatlatıcı bir etki yarattığı için gece yatmadan önce kendinizi sakinleştirmek ve gevşetmek için uygulayabilirsiniz.

Bu uygulama tek başına uykusuzluğu ortadan kaldırmasa da iyi bir uyku için gerekli olan rahatlamayı sağlar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR