Türk Teknoloji Şirketi Zyrone Dynamics Dünyaya İHA Satacak

Patentli teknolojilerle özgün insansız hava aracı çözümleri üreten Türk Teknoloji Şirketi Zyrone Dynamics, uluslararası yatırım yapmak amacıyla dünyaya açılmayı planlıyor.

19.08.2021-12:52 - (Son Güncelleme: 19.08.2021-12:52)Türk Teknoloji Şirketi Zyrone Dynamics Dünyaya İHA Satacak

15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) önemli bir anlaşmaya imza atan Zyrone Dynamics, IDEF 2021'e kendi sınıflarında en uzun süre havada kalış, en hızlı uçuş özelliklerine sahip 2 yeni ürünle katıldı. Şirketin Kurucu Ortağı Murat Kanber, kendilerini ‘’İHA üreticisi’’ olarak konumlandırdıklarını ve İHA'ları meydana getiren alt sistemler içerisindeki uçucu taraftan sorumlu olmak ve iyi uçan sistemler yapmak istediklerini belirtti. Patentine sahip oldukları platformları ürünlere dönüştürmek için çalışmalar yaptıklarını anlattı. 

''TEKNOLOJİDEN PARA KAZANMAK İSTİYORUZ''

Şirketin Kurucu Ortağı Murat Kanber, Zyrone Dynamics'in uluslararası bir marka olma hedefiyle kurulduğunu belirtti. Türkiye'ye döviz kazandırmayı amaçladıklarını ifade ederek bu noktada çabalarının sonuçlarını alma noktasına geldiklerini dile getiren Kanber teknolojiden para kazanmak istediklerini belirterek ’Hindistan'dan şirketimize büyük bir yatırım aldık. Bu yatırım sayesinde yurt dışından döviz girdisi sağlayacağız, büyük bir satış kanalına dahil olacağız. Bu sayede sadece bir ortaklık anlaşması değil, beraberinde gelen satış anlaşmalarıyla birlikte ülke kaynaklarına sürekli akış sağlayacak bir yapıyı oluşturmuş olduk. Yetkinliğimizi, çoğunluğumuzu elimizde tutarken ürettiğimiz teknolojiden para kazanan bir şirket olmak istiyoruz. Bu ortaklıkla sivil amaçlı platformların uygulamaları ortaya çıkacak. Fuarda ilk kez sergilediğimiz ürün de özellikle sivil ortamdaki kargo taşımacılığının ilk örneklerinden bir tanesi olacak. Bu sayede hedef öncelikle Hindistan pazarı, Hindistan için yakın, bizim için uzak Asya pazarları, kargo İHA'ların yaygın olduğu ülkelerde de bu ilişkileri kullanarak AB, İngiltere ve Avusturalya gibi ülkelere açılımlar yapmak olacak. Bu şekilde büyümek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

SATIŞI YAPILAN HER İHA’DAN KOMİSYON ALINACAK

Murat Kanber, imzaladıkları sözleşmeyle birlikte şirketin yüzde 30'unu 3,5 milyon değerleme ile DCM Shriram Industries'e verdiklerini belirtti. Satılan her İHA için de komisyon alacaklarını söyleyen Kanber, DCM Shriram Industries'in uluslararası pazarlama tarafındaki gücünden yararlanacaklarını söyledi. Zyrone Dynamics Yönetim Kurulu Üyesi ve DCM Shriram Industries şirketinin temsilcisi Rudra Shriram görüşmelerin yeni tip koronavirüs sebebiyle meydana gelen kısıtlamalar sonucu planladıklarından uzun sürdüğünü belirtti.

AMAÇLARI GLOBAL PAZARA YÖNELİK

Shriram, yapılan birlikteliği para karşılığı bir ortaklık olarak görmediklerini söyledi. Amaçlarının teknoloji şirketi deneyimi ile sahip olduğu kapitalin gücüyle hareket edebilen bir yapının gücünü global anlamda birleştirmek olduğunu belirterek ‘’Global pazara yönelik insansız hava aracı çözümleri üretebilmek için gerekli olan sinerjiyi yaratacak bir ortaklığa imza attık.’’ şeklinde konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal