TikTok’ta 1,5 Milyar Kişiyi Etkileyebilecek Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Dünya çapında 75 dilde kullanılan ve geçtiğimiz yılın en çok indirilen uygulamalarından biri olan TikTok’ta 1.5 milyar kişiyi yakından ilgilendiren bir güvenlik açığı bulundu.

TikTok’ta 1,5 Milyar Kişiyi Etkileyebilecek Güvenlik Açığı Tespit Edildi

TikTok’ta 1,5 Milyar Kişiyi Etkileyebilecek Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Checkpoint Research isimli siber güvenlik araştırma sitesi, son birkaç ay içinde TikTok uygulamasının içerdiği potansiyel risklere dair kanıtları anlattığı bir makale yayınladı. Makalede uygulama içinde keşfedilen güvenlik açıklarının, bilgisayar korsanlarının hesaplara ulaşıp içeriklerini değiştirmesine, videoları silmesine, yetkisiz videolar yükleyebilmesine, gizli videoları herkese açık hale getirmesine ve özel e-posta adresleri gibi hesaba aktarılan kişisel bilgileri ortaya çıkarmasına sebep olabileceği belirtiliyor.

Yapılan açıklamaya göre site, TikTok geliştiricilerini keşfedilen bu güvenlik açıklarıyla ilgili bilgilendirerek kullanıcıların uygulamayı güvenle kullanmaya devam edebilmeleri için izlenebilecek çözüm yollarını da kullanıcıları ile paylaştı.

Tiktok Sorunu Ortadan Kaldırdı

Firma yetkilileri de konuyla ilgili açıklamada bulundu. TikTok’un geliştiricileri kullanıcı verilerini korumak amacıyla titizlikle çalıştıklarını söyledi.

Şirket son olarak yapılan güncellemeyle söz konusu güvenlik açığının tamamen ortadan kaldırıldığı bildirdi. Kullanıcıların uygulamanın son sürümünü yüklemeleriyle beraber tüm olası sorunlar ortadan kalkmış olacak.

Kısa sürede hızla büyüyen ve siber korsanların hedefi haline gelen şirketin daha önce de kullanıcı verilerini Çin hükümetiyle paylaştığı iddia edilmiş ancak bu iddialar şirket tarafından yalanlanmıştı. Dikkatleri sürekli üzerine çekmeyi başaran TikTok’un veri güvenliği bundan sonrada merakla takip edilecek gibi görünüyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR