Telefonunuza Gelen Bu Mesajı Sakın Açmayın!

Son günlerde binlerce kişiye gönderilen ve Gratis markasından geliyor gibi duran virüslü mesajları sakın açmayın.

Telefonunuza Gelen Bu Mesajı Sakın Açmayın!

Gratis'in gift kısmını kullanarak yapılan bu kandırmacada linke tıkladığınız anda telefonunuza virüs bulaşıyor ve kişi listenizdeki herkese otomatik bir şekilde gidiyor.

 Gratis adı kullanılarak gönderilen whatsapp mesajı:

Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al.

Bu mesaji açanların başına çeşitli sıkıntılar geldiği ve banka hesapları dahil bütün özel bilgiler ifşa ediliyor.

BTK VATANDAŞLARI UYARDI

BTK tarafından gerçekleşen açıklamada, siber dolandırıcıların gerçek olmayan hesaplarla vatandaşların telefon numaralarını istekde bulunduktan sonra android işletim sistemli akıllı cihazlara virüs bulaştırarak kişisel verileri ele geçirmeye çalıştıkları vatandaşlara duyuruldu.

'Phishing' diye isimlendirilen 'oltalama' işlemiyle birçok vatandaşın mağdur olduğu açıklandı.Fırsat ya da bedava materyal teklifleri ya da tanıdık kimselerdenmiş gibi görünen iletilere ve isteklere mümkün olduğu kadar kişisel veri elde etmeye, böylece şifre ve parolalarınızı elde etmeye çalışan sahtekar dolandırıcılara karşı BTK'dan önemli bir uyarı geldi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR