Microsoft Gürültü Engelleyen Cihaz Geliştirdi

ABD'li teknoloji devi Microsoft önceki gün uzun zamandır gürültü bastırma teknoloji üzerinde çalışıyor. Önceki gün geliştirdiği ürünün tanıtımını yapan şirket, detayları paylaştı.

Microsoft Gürültü Engelleyen Cihaz Geliştirdi

ABD'li teknoloji devi Microsoft önceki gün uzun zamandır gürültü bastırma teknoloji üzerinde çalışıyor. Önceki gün geliştirdiği ürünün tanıtımını yapan şirket, detayları paylaştı.Evde ya da çalışırken kısaca içinde bulunduğunuz ortamın gürültüsüne karşı korunmak da günümüzün ihtiyaçları arasında yer alıyor. Örneğin evden çalışıyorsanız yaptığınız görüşmeler ya da konferanslar sırasında sesinizin dışındaki gürültülerin karşı tarafa gitmesini pek tabi istemezsiniz. Nitekim ABD'li teknoloji devi Microsoft bunu mümkün kılacak bir teknoloji geliştirdi.Söz konusu gürültü arkada çalan bir müzik, havlayan bir köpek, açılan bir poşet ya da çamaşır makinesinden kaynaklanıyor olabilir. Bunların hiçbirisi artık bir sorun değil. Şirket yetkililerinin yaptığı sunumda ürün gürültü engelleme teknolojisi hakkında bilgiler veren Robert Aichner "Yapay zekanın gücü yardımıyla konuşmalar sırasında arka plandaki sesi ortadan kaldırabilir ve beni çok net bir şekilde anlayabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Söz konusu özellik Microsoft Teams uygulamasında bütünleşik şekilde yer alacak. Şirket bahsi geçen teknoloji yıl sonuna kadar Microsoft Teams uygulamasına entegre edilecek. 

Peki şimdilik neler yapabiliriz? Eğer Windows kullanıcısı iseniz, görüşmelerinizde dış sesi tamamen engellemek mümkün değil. Ancak bu durumu minimize edebilirsiniz. Nasıl yapılacağına ilişkin detaylı bilgiye haber videoumuzda bulabilir ve yönergeleri uygulayarak kendi bilgisayarınızı bu konuda optimize edebilirsiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR