Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Fransa Sosyal Medya Denetimlerini Artırdı

Fransa’da dün yürürlüğe giren kanun ile birlikte sosyal medya platformlarının yasaları ihlal eden içerikleri 24 saat içinde silmesi istenecek. 24 saat içerisinde bahse konu içerikleri kaldırmayan şirketler cezalandırılacak.

Fransa Sosyal Medya Denetimlerini Artırdı

Fransa Sosyal Medya Denetimlerini Artırdı

Fransa sosyal medya platformlarını yakından ilgilendiren yeni bir kanun çıkardı. Buna göre Facebook Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları yasaları ihlal eden içerikleri 24 saat içerisinde kaldırmak zorunda kalacak.

24 saat içinde bu içerikleri silmeyen şirketlere para cezası uygulanacak. Yeni regülasyona uymayan şirketlere uygulanacak para cezası 1 milyar 250 milyon dolara kadar yükseltilebilecek.

Avrupa Birliği Komisyonu Kasım ayında Fransa’nın AB’nin tüm birlik üyesi ülkelerini kapsayacak kanunu yürürlüğe sokana kadar kararını askıya almasını talep etmişti.

Fransa AB’den gelen bu öneriyi dikkate almayarak bu konuda ilk adımı attı. Söz konusu yasak nefret söylemi, terör propagandası gibi içerikleri kapsıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR


A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/web/web.haber365.com/public_html/public/themes/nova/index.php:5)

Filename: core/Common.php

Line Number: 443

Error

An Error Was Encountered

Unable to find theme layout: index