Apple’ın Yeni MacBook Air’i Tanıtıldı

Apple’ın dizüstü ailesinden Macbook Air yeni modeliyle karşımıza çıktı. Türkiye’de de satışa sunulan bilgisayarın özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Apple’ın Yeni MacBook Air’i Tanıtıldı

Teknoloji devi Apple, 2020 model ürünlerinin tanıtımını yaptı. Bu kapsamda yeni Macbook Air ve Ipad Pro’nun lansmanı gerçekleştirildi. 2020 Macbook Air’lerin dikkati ilk çeken şirketin beğenilen ince kasasının ve klavye tasarımını koruyor olması ve performans konusunda bir tık daha üst seviyeye çıkarılması oldu.

Yeni Macbook Air gücünü, Intel’in 10. jenerasyon işlemcisinden alıyor. DDR4X özellikli 16 GB’lık Ram’e sahip bilgisayar 3733 MHz’lik bir kapasiteye sahip bulunuyor. Macbook Air, 256 GB ile 2 TB SSD bandında opsiyonel olarak hafızayla donatılmış.

Ekran tarafında ise önceki modellerindeki gibi Intel Iris Plus Graphics kullanılmış. 13 inç’lik 2560×1600 piksellik Macbook, Retina ekranı ile renk doğruluğu ve yüksek keskinlik sunuyor.

Bilgisayar, üç farklı renk seçeneğiyle birlikte geliyor. Ancak 16 inçlik Macbook Air ile karşılaştırıldığında hoparlör ve ses kalitesi açısından zayıf kalıyor.

Ülkemizde 7.999 TL‘den başlayan yeni Macbook Pro’lar, yapılan özelleştirmeler ile 18 bin TL‘ye kadar çıkabiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR