Sergen Yalçın: 'Balotelli'yi Ben İstemedim'

Beşiktaş’ın genç teknik adamı Sergen Yalçın, kaleci transferi ve forvet takviyesi öncelikli olmak üzere gündeme dair birçok konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Sergen Yalçın: 'Balotelli'yi Ben İstemedim'

Sergen Yalçın: 'Balotelli'yi Ben İstemedim'

Beşiktaş’ın başarılı teknik adamı Sergen Yalçın'ın Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleşen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

'3-4 TANE YARATICI OYUNCU LAZIM'

Kadroya 4- 5 yaratıcı futbolcu lazım diye belirten Sergen Yalçın, "Bazı oyuncular almamız gerekiyor, bazı oyuncuların da gitmesi gerekiyor. Maaş bütçemiz var ve bu bütçeye uymak zorundayız. İstediğimiz transferleri yapmakta zorlanıyoruz.

Alınacak oyuncuların 3-4 tanesi camiamızın havaya sokacak oyuncular olmak zorunda, buna mecburuz. Diğer oyuncular ise kulübümüzün bütçesine uymak zorunda" şeklinde konuştu.

'BALOTELLI'YE BEN ONAY VEREMEDİM'

Balotelli ile ilgili de konuşan Sergen Hoca, "Ben sadece Balotelli transferine onay vermedim. Benim için soru işaretleri olan bir futbolcu. Ben bu kadar yüksek maliyetlerle bu sorumluluğu almak istemedim. Yönetime, bu sorumluluğu siz alırsanız ben onay veririm dedim ama ben Balotelli transferini onaylamadım.

Forvet transferinde hata yapamayız, bu çok net! Bizi hedefe götürecek oyuncular almak zorundayız. Alacağımız forvetin transferi biraz yüksek olacak. Beşiktaş'ın santraforu bellidir, gidersin alırsın! Kafamızda soru işareti olan bir forvet transferi yapamayız. Balotelli transferine ben nasıl onay verebilirim? Net değilim, kimse net değil. Beşiktaş'ın forveti geldiği zaman skor yapacak, takıma katkı sağlayacak. Bu transfere mecburuz." ifadeleriyle neden transferi istemediğini açıkladı.

'FATİH AKSOY KONUSU NEDEN BU KADAR ABARTILDI ANLAMIYORUM'

Welinton transferinde Fatih Aksoy'un takas olarak kullanılması eleştirilerine de yanıt veren Yalçın, "Fatih Aksoy konusu neden bu kadar abartıldı anlamıyorum. Rıza hocaya göre Fatih madem bu kadar iyi oyuncuydu Sivasspor neden bize teklif yapmadı?

Rıza Çalımbay'la Fatih Aksoy için hakkında konuşmadım. Fatih inşallah çok iyi yerlere gelir ama bence çok fazla takılıyoruz bu konulara. Karar verip, uygulamak zorundayız. Bu arada Sivasspor'dan bize de hiç Fatih konusunda talep gelmedi..." diye vurguladı.

'ELNENY GİTMESİN İSTERDİM'

Giden oyunculardan "Keşke gitmeseydi dediğiniz bir isim oldu mu?" sorusuna yanıt veren Yalçın, "Keşke gitmeseydi dediğim oyuncu Muhammed Elneny. Çok iyi bir oyuncu ama maliyeti yüksek. İzlediyseniz, Arsenal'in Liverpool maçında 11 başladı. Giden her oyuncu 2 milyon euro maaş alıyordu. İyi oyunculardı ama ayrılmak zorundaydık. Bütçeyi tutturmalıyız." şeklinde konuştu.

'KALECİ TRANSFERİ DÜŞÜNMÜYORUZ'

Kaleci transfer etmeyeceklerini dile getiren Sergen Yalçın, "Kaleci transferi yapmayı düşünmüyoruz. Ersin ve Utku ile devam edeceğiz. Genç oynatmadığımı söylüyorlar, bu da cevap olur. 'Yabancı kaleci alın, yabancı kaleci alın' diyorlar, almıyoruz. Şu anda en güvenli olduğumuz yer kale." dedi.

'JOSEF TRANSFERİNE SICAK BAKIYORUM'

Josef de Souza’yu transfer edip etmeyeceği sorusuna da cevap veren başarılı teknik adam, "Josef fikrine sıcak bakıyorum. Henüz bir şey yok ama bizim kalitemize uygun bir isim." şeklinde Brezilyalı orta sahanın transferine onay verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR