Sivrisineklerin Sevmediği Kokular! Sivrisineklerden Korunmanın Yolları

Yaz aylarının en büyük kabusu sivrisineklerden nasıl korunuruz? Hem sesleri hem de insan vücudunda bıraktıkları izlerle rahatsızlık veren sinekler hangi kokulardan hoşlanmaz. Evde ya da bahçede sivrilerden nasıl kaçabiliriz? Gelin birlikte bakalım.

Sivrisineklerin Sevmediği Kokular! Sivrisineklerden Korunmanın Yolları

Sivrisineklerin Sevmediği Kokular! Sivrisineklerden Korunmanın Yolları

Rahatsız edici kaşıntıların ana sorumlusu sivrisinekler, yazın kurtulamadığımız şeylerden biridir. Ne yaparsak yapalım bazen onlardan korunmak mümkün olmaz. Peki sivriler ile mücadele ederken neler yapılabilir gelin birlikte bakalım.

SİVRİSİNEKLERDEN KORUNMA YOLLARI

Uykuları kaçıran sivrisinekler insanları gece boyu huzursuz eden şeylerdendir. Kaşıntıların devamlı sürmesi ciltte kızarıklık ve tahrişe de sebep olabilir.

Dünyadaki en tehlikeli ve hastalık yayan hayvanlarından biri olan sivrisineklerin bir ısırığı Batı Nil virüsü, Deng humması ve sıtma yayabilir.

Havaların sıcak olması ile birlikte ortaya çıkan sivrisineklerden kurtulmak çok da zor değil. Doğal yöntemlerden yararlanarak sivrisinekleri uzaklaştırmak mümkündür. 

SİVRİSİNEKLERİN EN SEVMEDİĞİ KOKULAR

Lavanta, portakal, limon, ada çayı, kadife çiçeği, karanfil, okaliptüs, defne, reyhan, sarımsak, soğan, sirke, biberiye.

Lavantanın kokusunu hepimiz severiz. Bimediğimiz şey ise sivrisineklerin lavanta kokusundan nefret ettiği. Vücuda sürülen lavanta yağı sivrisinekleri bulunduğu ortamdan kaçırır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri