Kronik Böbrek Rahatsızlığının Belirtisi

Kronik böbrek rahatsızlığına toplumda çok sık rastlanır. Yapılan araştırmalara göre böbrek hastalarının sadece yüzde 10'u rahatsızlığın farkındadır. Kronik böbrek rahatsızlığının bazı belirtileri vardır.

Kronik Böbrek Rahatsızlığının Belirtisi

Böbrek Rahatsızlığının Belirtileri

Kronik böbrek rahatsızlığına toplumda çok sık rastlanır. Yapılan araştırmalara göre böbrek hastalarının sadece yüzde 10'u rahatsızlığın farkındadır. Kronik böbrek rahatsızlığının bazı belirtileri vardır. İşte detaylar...

HALSİZ HİSSEDİYORSANIZ

Börek işlevlerinde azalma olduğunda kan temizlenemez ve kanda bulunan zararlı maddeler artar. Bu da kişilerde halsizliği neden olur. Bunun dışında böbrek hastalığı kansızlığa yol açar ve bu da halsizliği diğer sebebidir.

UYKU PROBLEMİNİZ VARSA

Böbrekler kanı yeteri kadar temizleyemediği zaman zararlı maddeler kana geçmeye başlar, bu durumda beraberinde uyku problemlerini sebep olur.

CİLTDE KAŞINTI VE KURULUK VARSA

Böbrekler kandaki mineral ve besin dengesini sağlayamadığında ciltte kuruluğa ve kaşıntıya yol açar.

SIK İDRARA ÇIKIYORSANIZ

Böbreklerdeki filtrelerin hasar görmesi sık idrara çıkmanıza sebep olur. Özellikle geceleri idrara çıkmak böbrek hastalığının en önemli belirtisi olabilir.

İDRARDA KAN GÖRÜLMESİ

Böbreklerdeki filtrelerde hasar meydana geldiğinde kan hücreleri idrar yollarına karışr. İdrardan kan gelmesi böbreklerin düzenli çalışmadığının işareti olabileceği gibi çeşitli enfeksiyonlarında habercisi olabilir.

GÖZLERİNİZİN ETRAFINDA İNMEYEN ŞİŞLİK VARSA

Gözlerinizin etrafında oluşan şişlikler geçmek bilmiyorsa bu bir böbrek rahatsızlığının belirtisi olabilir. Bu gibi göz şişlikleri vücutta tutulması gereken proteinin idrar yoluyla dışarı atıldığının işaretidir.

AYAK BİLEKLERİNİZ ŞİŞİYORSA

Böbrek işlevleri azaldığında vücutta sodyum tutulması yaşanır. Bu tutulmada ellerde ve ayaklarda şişmelere sebep olur.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR