Kabızlığa İyi Gelen Yoğurt Kürü

Özellikle kadınlarda çok sık görülen kabızlık sorunu oldukça can sıkıcıdır. Bu sindirim sorunu, kronik bir sağlık problemine dönüşmeden önlem almak gerekir. Ancak kabızlığa iyi gelen bazı doğal yöntemler bulunur.

Kabızlığa İyi Gelen Yoğurt Kürü

Özellikle kadınlarda çok sık görülen kabızlık sorunu oldukça can sıkıcıdır. Bu sindirim sorunu, kronik bir sağlık problemine dönüşmeden önlem almak gerekir. Ancak kabızlığa iyi gelen bazı doğal yöntemler bulunur. İşte onlardan biri olan yoğurt kürü...

Evinizde bulunan birkaç malzeme ile evde kolaylıkla hazırlanan yoğurt kürü, dertlerinize derman olacak.

Kabızlığa İyi Gelen Yoğurt Kürünün Yapılışı

Evde kolaylıkla bulunabilen malzemelerle hazırlanan bu kür, sizi kabızlıktan kurtaracak. Aynı zamanda göbek bölgesindeki yağların eritilmesini de yardımcı olacak. İşte tarifi...

Malzemeler:

- ½ çay kaşığı nane

- Standart bir şişe maden suyu

- 2 yemek kaşığı kadar limon suyu

- 1 su bardağının yarısı kadar yağsız yoğurt

Yapılışı:

Öncelikle yoğurdu bir kapda iyice çırpın. Ardından maden suyunu bu kabın içerisine dökün ve çırpma işlemini sürdürün. Sonrasında limon suyu ve naneyi de kabın içerisine ekleyip, karıştırmaya devam edin. Son olarak karışımı bardağa döküp gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Bu körü sabah kahvaltısından yarım saat kadar önce ve gece yatmadan iki saat önce günde 2 kere olmak şartıyla tüketebilirsiniz. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşma olasılığınız oldukça düşüktür.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri