Filyasyon Ekipleri İki Kat Artırıldı

Pandeminin ilk aylarından itibaren koronavirüs salgını nedeniyle filyasyon ekipleri görev başında. Bursa’da ekim ayından itibaren artan Kovid-19 vakaları nedeniyle filyasyon ekipleri artırıldı.

Filyasyon Ekipleri İki Kat Artırıldı

Filyasyon Ekipleri İki Kat Artırıldı

Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından, aylardır görev başında olan filyasyon ekipleri hala filyasyona devam ediyor. Bursa’da ekim ayının ardından Kovid-19 vakalarının hızla artış gösterdi.

Kovid-19 vakalarının hızla artış gösterdiği Bursa ile ilgili, Bursa Valisi Yakup Canbolat açıklama yaptı. Kovid-19 salgını ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Bu hızı kesmemiz lazım. Bu konuda biz vatandaşlarımızın katkısını, desteğini ve meseleye sağduyulu bakışını istiyoruz. Hassas olmalarını bekliyoruz.’ cümlelerine yer verdi. 

Halktan istenen hassasiyetin yanında, kendi üstlerine düşeni yaptıklarını aktaran Canbolat, ‘Onun dışında biz de idari olarak filyasyon ekiplerimizi artırdık, iki katına çıkardık. Kamu kurumlarımızdan şoför ve araç desteğini İl Sağlık Müdürlüğü emrine verdik. Yoğun bakım sayılarını artırıyoruz.’ ifadelerini kullandı. Denetimleri hızlandırıp, etkinliği artıracaklarından bahseden Bursa Valisi, ‘Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami riayet göstermelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız tedbirleriyle bu işe çare olacak.’ açıklamalarına yer verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR