Wabco'dan Türkiye'ye Yatırım

İsviçre Merkezli Wabco fren, otomasyon sistemi ve güvenlik teknolojileri üreten şirket Türkiye’deki ilk fabrikasının temelini attı.

Wabco'dan Türkiye'ye Yatırım

Wabco'dan Türkiye'ye Yatırım


İsviçre Merkezli Wabco fren, otomasyon sistemi ve güvenlik teknolojileri üreten şirket Türkiye’deki ilk fabrikasının temelini attı. Wabco dünyanın önde gelen otomobil ve ticari araç üreticilerine ürettikleri teknolojileri sunmaktadır.
WABCO, Türkiye’deki ilk üretim tesisinin temellerini Sakarya’da attı. Temel atma törenine, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, WABCO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jacques Esculier, WABCO’nun EMEA Bölgesi CEO’su Nick Rens, WABCO Türkiye Genel Müdürü Kâzım Eryılmaz, WABCO’nun Türkiye’deki partneri İntermobil Yönetim Kurulu Başkanı Nadine Perahya ve otomotiv sektöründe önde gelen 200'yakın üst düzey davetli katıldı.

WABCO’nun EMEA Bölgesi CEO’su Nick Rens, "Sakarya fabrikasıyla, WABCO olarak Türkiye’nin sahip olduğu üretim ve mühendislik kabiliyetlerinden de faydalanabileceğiz. Bu sayede, WABCO’nun bölgedeki rekabet gücünü daha da artıracak, müşterilerimizle çok daha yakın bir bağ kurabilecek ve Türkiye'den Avrupa ve Orta Doğu'ya ürün akışını daha kolay sağlayabileceğiz."dedi.

WABCO Türkiye Genel Müdürü Kâzım Eryılmaz ise;

"WABCO’nun 1982 yılından bu yana Türkiye’de, ticari araç endüstrisinde, sağlam temellere dayanan işbirlikleri ve güçlü bir pazar faaliyeti sürdürdüklerini WABCO'nun yüzde 100 yerlileştirme hedefiyle hareket edeceğini belirtti. Bu sayede, yüksek kaliteli bir üretim planlandığını ç ve dış pazardaki müşterilere daha hızlı ulaşmayı amaçladıklarını aktardı. Önemli bir vurgu yaparak fabrikanın tam kapasiteyle üretime geçmesi ile Türkiye’nin ilk 100 sanayi kuruluşu arasına girmeyi hedeflediklerini belirtti."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR