Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı Hayali Suya Düştü! Akşener Kaldı mı Oyun Dışı

Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Meral Akşener'e ''Aday Kılıçdaroğlu olmalı'' dedi. Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı hayalleri suya düşmüş oldu.

21.07.2021-07:50 - (Son Güncelleme: 21.07.2021-12:31)Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı Hayali Suya Düştü! Akşener Kaldı mı Oyun Dışı

Cumhurbaşkanlığı hayalleri muhalefeti birbirine düşürdü. Millet İttifakı'nda ''aday kim olacak'’ tartışmaları devam ederken, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın tarafından İYİ Partilileri kızdıracak açıklama geldi.

''Seçime ortak adayla gidilmeli'' çağrısı yapan Karayalçın, ''CHP genel başkanı değil de bir başka ittifak partisi genel başkanının adaylığı olamaz'' diye ifade ederek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in adaylığına şimdiden kapıyı kapattığı görüldü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kapıyı kapattı. '’Aday Kılıçdaroğlu olmalı’’ dedi. Millet İttifakı'nda ''aday kim olacak?’’ tartışmaları devam ederken SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın tarafından İYİ Partilileri kızdıracak açıklama geldi.

SHP eski Genel Başkanım Murat Karayalçın katıldığı bir televizyon programında yaptı bu açıklamaları. ‘’Seçime ortak adayla gidilmeli’diye konuşan Karayalçın, ‘’en doğru adayın Kemal Kılıçdaroğlu,'' olduğunu belirtti.

SHP Eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, ‘’CHP genel başkanının değil de bir başka ittifak partisinin genel başkanının adaylığı olamaz. Cumhurbaşkanlığına ittifak partilerinin arasında ortak aday çıkarılacaksa bu CHP genel başkanı olmalıdır.’’

Her partinin ayrı aday çıkarması halinde ise CHP adayının ön seçimle belirlenmesi gerektiğini ifade etti.


MERAL AKŞENER'E HDP GÖNDERMESİ

SHP Eski Genel Başkanı  Murat Karayalçın, ittifakın genişlemesi için liderleri çağrı yapmaya davet etti. HDP ile beraber görünmekten kaçınan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e üstü kapalı göndermede bulundu.

‘’CHP ve İYİ Parti bütün partilere çağrıda bulunmalıdır. Kim bu birliktelik içinde yer almak istiyorsa gelmelidir bu birliktelik içinde yer almalıdır. Şu parti gelsin şu parti gelmesin şeklindeki tavır yanış bir tavır anlayış.’’

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR