Mana Coin Nedir, Yorumu ve Geleceği Nasıl?

Mana coin şu an yükselişiyle kripto para borsasında adı geçiyor. Peki, Mana coin geleceği nasıl?

12.11.2021-17:38 - (Son Güncelleme: 27.11.2021-17:14)Mana Coin Nedir, Yorumu ve Geleceği Nasıl?

Decentraland (MANA) coin şu an en çok yükselen kripto paralar arasında yer alıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi iki devin sallantıya girmesi sonucu Mana başını gösterdi. Facebook’un metaverse atağı sonrası metaverse tokenlera ilgi ve merak inanılmaz derecede arttı. Bazı metaverse kripto paralar yüzde 400 değerinde yükselmiş durumda. Mana coin de metaverse teknolojisi içinde yer alıyor. Mana coinin geleceği şu an tek ona bağlı değil. Başka etmenler şu an Mana üzerinde çok etkili. Peki, Mana coin yorumları ne durumda? Mana coin nedir?

YATIRIM ŞİRKETİ ARSA SATIN ALDI

Metaverse kripto paraların belki de en bilineni Mana, yükselişine devam ediyor. Kanadalı şirket Tokens.com, Decentraland'in uçsuz bucaksız diyarlarında yer alan Fashion Street'ten 116 parsellik arazi satın aldığını duyurdu. Şu ana kadarki en büyük arazi satın alımı gerçekleşmiş oldu. Bu satın alımı, 618 bin Mana yani 2.5 milyon dolar civarındadır. Bu yatırımdan sonra coin tarihinin en yüksek noktasına yükseldi. 

MANA COIN METAVERSE'TE BÜYÜKELÇİLİK AÇILDI

Barbados toplam 90 bin 601 adet parselden oluşan Mana Coin'dedijital büyükelçilik açacak. Uluslararası hukuka uyup olmadığının daha tartışıldığı olay, dünyada ilk oldu. Metaverse ekosisteminin bir parçası olan Decentraland, bu sayede büyükelçilik bulunduran ilk sanal gerçeklik olacak.


MANA COIN GÜVENİLİR Mİ?

Ethereum blockchain'de yazılan Mana, sanal bir yaşam platformudur. Manalar kullanılarak sanal evrende yaşam geliştirip yapılan geliştirmeleri başkalarına satılabiliyor. Facebook'un sanal evrene geçişi, bu kripto para birimini yükseltmiş durumda. Uzmanlara göre Facebook'un temelli olarak sanal evrene geçişi MANA coin için bir dönüm noktası oldu. Mana coin için geleceğin kripto parası söylemleri dolaşıyor.

MANA COIN NEDİR?

Mana coin merkeziyetsiz bir para birimidir. Bitcoin sonrası kripto para borsasında en çok bilinen coin olan Ethereum blok zinciri tarafından desteklenmektedir. Bir sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcılar içerik ve uygulamalar oluşturabilir, deneyimler yoluyla para kazanabilirler. Platformun üzerinden yani sanal gerçeklik içinden arsa satın alma ve üzerine inşa etme gibi durumlar söz konusudur. 


Decentraland’deki arazi kalıcı bir şekilde topluluğa ait olunur ve yarattıkları üzerinde tam kontrol sağlamaktadır. Mana, Ariel Meilich ve Esteban Ordano ortaklığında yaratıldı. Mana, her biri NFT ile temsil edilen 90601 adet LAND parselden oluşan sanal gerçekçilik içinde üretimler yapılıyor. Mana arazilerinin satışı durdurulsa da üzerinde üretim yapılması ve geliştirilmesi mümkündür. Mana coinin madenciliği yapılmaktadır. 


MANA YORUMU VE GELECEĞİ

Metaverse alanı henüz çok yeni ama üzerinde yapılan yatırımların arkası kesilmiyor. Her gün onlarca metaverse yatırımı duyuyoruz. Dünyanın en büyük firmaları metaverse işine girmiş durumdadır. Şehirlerin bile metaverse şeklinin ortaya çıkacağı haberleri geliyor. Bu sebeple Mana coin yorum ve geleceği kötü değil. Olumlu görülmesinin sebeplerinden biri, Decentraland’in kullanılabilir ve üzerinde işlem yapılabilir bir sanal gerçeklik sanıyor olması. MANA coin Türkiye’de birçok borsada satın alınabiliyor.


Mana coin metaverse sohbeti ilerlediği kadar kendisi de yükselecek. Balinaların durumu Mana coin üzerinde büyük bir güce sahip değil. Metaverse sanal gerçekçilik içinde var olması kendi korumacı yapısını kendi yaratması anlamına geliyor.

MANA COIN NE KADAR?

Şu an dünya genelinde 2,6 milyar Mana coin bulunuyor. Piyasa değeri şu an 120.018,640,432 TL seviyesindedir. Son dakika Mana Coin fiyatı yüzde 30 seviyede dünden beri artmış durumda. Bir Mana coin şu an 4,8016 dolardır.  Mana coin grafiğine bakıldığında sürekli yükseliş gerçekleştirirken az da olsa durulmuş durumda. ATH'ı geçen günlerde görmüştü. Mana coinin TL fiyatı şu an 58,53’dir. Mana Coin rekorunu 65,63 TL ile görmüştü.  

NOT: BU İÇERİK YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TÜM SORUMLULUK OKUYUCUYA AİTTİR.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal