Sosyal medya fenomeni ve yazar Pucca'nın atmı olduğu bir tweet başına dert oldu. 'Bat'nın uşağıyım' tweeti yüzünden ikameti olduğu babasının evine baskın düzenlendi. Pucca'nın oğlu olan Batı'dan bahsettiği tweet yanlış anlaşıldı.

Pucca'nın avukatından açıklama geldi.

'BABASININ EVİNE BASKIN DÜZENLENDİ'

Avukat, 'Kamuoyunda 'Pucca' ismiyle tanınan müvekkilimiz Pınar Karagöz ile ilgili ulusal medyada 28.06.2018 tarihinde yer alan haber ve yorumlar sonrasında açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Geçtiğimiz aylarda müvekkilimin attığı ve hiç bir suç unsuru içermeyen bir tweet nedeniyle dün ikamet adresi olan babasının evi Emniyet görevlilerince aranmış, cep telefonları incelemeye alınmıştır. Hukuki süreç tarafımızca yakinen takip edilmektedir.

'SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM'

Müvekkilimin adalete olan inancı tamdır. Evrensel hukuk ilkeleri ile korunan ifade özgürlüğü çerçevesinde sadece attığı bir tweet nedeniyke soruşturma geçirmesi kendisini, ailesini ve sevenlerini mağdur etmiştir.Konu ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere tüm sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz' dedi.

Avukat tarafından yapılan basın açıklamasını Pucca sosyal medya hesabından paylaştı. 

İşte o paylaşım;

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.