Doğada Nadir Bulunan Elmas Satışa Çıkıyor

Kanada'da 2018 yılında bulunan ham elmastan kesilen 102,39 karatlık elmasın, 5 Ekim'de Hong Kong'da açık artırmaya çıkması bekleniyor. Nadir bulunan bir büyüklükte olan elmasın rekor fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

Doğada Nadir Bulunan Elmas Satışa Çıkıyor

Doğada Nadir Bulunan Elmas Satışa Çıkıyor

Hong Kong'da 102,39 karatlık elmas, gelecek ay müzayedede açık arttırmayla satılacak. Doğada bu büyüklükte nadir bulunan elmasın satış fiyatının rekor bir fiyat olması bekleniyor.
Kanada'nın Ontario eyaletinde 2018 yılında bulunan 271 karatlık işlenmemiş elmastan kesilen oval taş, bir elmasın değerlendirildiği 'dört C' kriterinin her birinde (kesim, renk, netlik ve karat ağırlık) en üst sıralarda yer aldı.

DÜNYANIN EN SAF ELMASLARI ARASINDA YERİNİ ALDI

Beyaz elmas, en yüksek derecelendirme olan 'D rengi' olarak sınıflandırıldı ve 'kusursuz' olduğu için dünyanın kimyasal olarak en saf, şeffaf ve simetrik elmasları arasına yerini aldı. Elmasın, azot elementini çok az içerdiği için doğada bulunan nadir bir elmas türü olduğu ifade edildi.

MÜZAYEDE 5 EKİM'DE YAPILACAK
Elmasın satılacağı müzayede, 5 Ekim'de Hong Kong'da yapılacak. Kusursuz elmas, Pekin, Şanghay, New York ve Taipei'de yalnızca randevulu girişlerle sergilenecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR