Koronavirüs İçin Yapay Güneş Teknolojisi!

Koronavirüs mücadelesinde artık insanlar büyük kozlarını kullanmaya başladılar. Yapılan aşılara ek olarak 'yapay güneş' sistemi geliştirilmeye başlandı.

04.03.2021-15:10 - (Son Güncelleme: 04.03.2021-15:10)Koronavirüs İçin Yapay Güneş Teknolojisi!

Koronavirüs ile mücadele için sürekli yeni yöntemler geliştiriliyor ve koronavirüs bir yıldan fazla bir süredir dünyanın ana gündemi haline geldi. Studio Roosegaarde adlı şirket, bir aydınlatma sistemi tasarladı. Şehirlerde kullanılacak yapay güneş sistemi, güneşin ısısından oldukça farklı ancak işlevleri aynı.

Koronavirüs’ün %99,9’unu Ortadan Kaldıracak 

Urban Sun adlı ürünün tasarımcıları dış destekçiler ve bilim adamları ile arasındaki iş bölümünün sonucu ortaya çıktı. Çalışmanın sonuçları, 222 nanometre ultraviyole ışınlarının insanlara zarar vermeden virüsleri temizleyebileceğini gösteriyor.

Hollanda, ABD, İtalya ve Japonya’dan uzmanlar tarafından üretilen ve Hollanda Halk Sağlığı ve Toplum Bakanlığı’nın desteğiyle “Urban Sun”ın kullandığı alanın halka açık parklar, okullar, kafeler ve daha bir çok yerde sergilenmesi planlanıyor.

Hollanda Ulusal Meteoroloji Enstitüsü, ‘Urban Sun’ın ışık kaynağı tarafından çok ince bir denge altında ölçtü ve kalibre etti. Ek olarak, ürünlerin ortak standartlara ve sertifikalara uygun olmasını sağlamak için özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Urban Sun, çok basit bir görünüme sahip karmaşık bir ürün ve çok ince bir işçilik gerektiriyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR