Kadınlara Özel Cilt Bakım Önerileri

Birçok kadın cildindeki sorunlara çözüm bulmak veya daha güzel bir cilde sahip olmak için çeşitli yollara başvurur. Bu nedenle uzmanlarda kadınlar için birçok güzellik önerisinde bulunuyor. Bizde sizin için çok işinize yarayacak cilt bakım önerilerini bir araya getirdik. Detayla haberimizin içeriğinde…

Kadınlara Özel Cilt Bakım Önerileri

Kadınlara Özel Cilt Bakım Önerileri

Uzman Estetisyen Jiyan Dalmış, her kadının güzel olmak istediğini belirterek, bu noktada, güzel olmak adına binlerce lira dökmenin gereksiz olduğunu ve istenildiği taktirde hiçbir maliyetin altına girmeden cilt bakımı yapılabileceğini ifade etti.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN YÜZ MASAJI

Uygun vakitlerde cilt bakımı yapılması gerektiğini belirten Dalmış, ‘Bilhassa işe giderken veya kısa süreli yolculuklarınızda çantanızda muhakkak güzellik bakım ürünleri bulundurmalısınız.

Trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda serum, göz maskesi, kaş jeli ve diş beyazlatma çubukları gibi bir sürü şeyi kendinize uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kırışıklıklar, herkesin problemi. Kırışıklıklarla gerçek anlamda savaşmak istiyorsanız yüz masajı yapmalısınız.

Yüzünüzü dinlendirmek için yatmadan hemen önce birkaç dakika olmak şartıyla akupunktur yapmalısınız. Kaşların altına, şakaklara ve burun çevresine en çok on saniye olacak şekilde basınç uygulamalısınız’ dedi.

BİRKAÇ DAKİKA AYIRMANIZ YETERLİ

Jiyan Dalmış, her kadının yalnızca birkaç dakikasını ayırabileceği ve hiç bir maliyete ihtiyaç duyulmayan yöntemler ile güzel ve bakımlı olmasının mümkün olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

‘Sorunlu bir cildiniz varsa büyük ihtimalle nemlendirmeye ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Bu noktada, cildinizi içten dışa ve dıştan içe nemlendirmelisiniz. Gün içerisinde su tüketmek son derece gerekli. Ancak, yalnızca su tüketerek cildinizin nem seviyesini olması gereken seviyede tutamazsınız. Bunun yanı sıra, takviye olarak nemlendirici buhar, krem ve serum kullanmalısınız. Ayrıca, çok sıcak duşlar yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. Çünkü, sıcak duşlar, hiç beklemediğiniz şekilde cildinizi kurutacaktır. Cildinize iyi davranmak istiyorsanız yalnızca ılık su kullanmalısınız. Güneş kremi konusuna ayrı bir parantez açmalıyız. Birçok kadın, güneş kreminin nasıl kullanacağını bilmiyor. Bu noktada, güneş kremini önce ellerinize, göğsünüze ve boynunuza sürmelisiniz. Bu bölgelerin iyileşmesi diğer bölgelere kıyasla daha zor. O yüzden, bu tip bölgeleri asla unutmamalısınız.’

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR