Etkileyici, unutulmaz bir öpüşme için bilmeniz gereken teknikler neler. Kimseden öğrenemeyeceğiniz öpüşme tekniklerini sizler için araştırdık. İşte detaylar...

TEMİZ NEFES

Etkileyici öpüşmek için taze nefes ve temiz bir ağız önemlidir. Eğer vaktiniz varsa, dişlerinizi naneli diş macunuyla fırçalayıp iyice durulayın. Ardından meyveli sakız çiğneyin. Bu sayede ağızda hoş bir tat bırakırsınız. Eğer, diş fırçalama için vaktiniz yoksa bir büyük bardak su içip şekerli sakız çiğnemek yeterli olacaktır.

BAKIMLI DUDAKLAR

Yumuşacık ve pürüzsüz dudaklar, ikiniz için de öpüşme zevkini artırır. Her zaman dudak bakımına özen gösterin, özellikle soğuk kış günlerinde dudak çatlamasını önlemek için koruyucu dudak bakım kremi kullanın. Hızlı bir bakım için dudaklarınıza süzme bal sürüp masaj yaparak yedirin. Birkaç dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

KENDİNİZE GÜVENİN

Kendine güveni yüksek olanların enerjisi büyüleyicidir, öpüşmekten zevk alır ve karşısındaki insana da zevk verir. Bu yüzden kendinizden en ufak bir endişe duymadan öpüşmeye başlayın. Sakin ve yumuşacık hareketlerle bu harika anı doyasıya yaşayabilirsiniz.

DİLİ KULLANIMI EN SONA BIRAK

Etkili öpüşmek için dil kullanmak elbette önemlidir ancak bu hamleyi sona saklamak gerekir. Henüz partneriniz size alışmamışken, öpüşme havasına girmemişken dilinizi ağzına sokmanız doğru değildir.

NAZİKÇE ÖPEREK BAŞLAYIN

Etkileyici öpüşme için nazik başlangıçlar en iyisidir. Dudaklarının kenarlarından öpün ve sonra ortalara doğru gelin. Dudaklarınızı hafifçe ıslatıp eşinizin dudakları arasına yerleştirin. Sonrasında yumuşacık hareketlerle dudaklarınızı oynatın.

ELLERİNİZİ NEFESİNİNİZİ KULLANIN

Öpüşme, kendi doğal akışında gerçekleşirken ellerinizi ve nefesinizi mutlaka kullanmalısınız. Örneğin, erkeğinizin boynunua veya kulaklarına hafifçe dokunun. Kadınınızın beline sarılın veya saçlarının arasından ellerinizi geçirin. Sıcak nefesinizle kulağına veya boynuna üfleyin

SES ÇIKARARAK ÖPÜŞÜN

Eğer öpüşmenin ateşli bir sevişmeye dönüşmesini istiyorsanız, hafif iniltiler ve sesler çıkararak öpüşün. Ancak, filmlerdeki gibi abartı hareket ve seslerden kaçının. Nazikçe ve sadece tahrik edecek seviyede sesler çıkarmak gayet uygundur. Unutmayın, siz film yıldızı değilsiniz; sevgilinizle öpüşüyorsunuz. Doğal olun.

ETKİLEYİCİ ÖPÜŞÜN

Öpüşürken hep aynı tempoda olmak karşınızdakini sıkabilir. Bu yüzden etkileyici öpüşme tekniklerini sırasıyla deneyin ve verdiği tepkileri takip edin. Örneğin, dilinizi kullanmanızdan hoşlanıyorsa devam edin; ancak rahatsız olursa farklı bir teknik kullanın. Eşinizin alt dudağını nazikçe ısırırken üst dudağını emin. Bu sırada ellerinizle kulakları, boynu veya göğsüne dokunun.Erkeklerin zevk noktalarından biri boynudur, bu bölgeyi mutlaka öpün.

Dilinizi hafifçe ıslatıp eşinizin dudaklarının etrafında dilinizi yumuşacık hareketlerle gezdirin ve daha sonra dilinizi ağzının içine sokup çıkarın. Bir süre dilinizi içeride tutup hafif hareketler yapabilirsiniz.

ÖPÜŞMENİN FAYDALARI

Öpüşmek, ruhumuzda ve sağlığımızda mucizevi etkiler gösteriyor. 5 maddede öpüşmenin faydalarını aşağıda listeliyoruz:

  1. Öpüşmek, doğal antidepresan etkisi gösterir. Depresyondan korur, üzüntüleri azaltır.
  2. Öpüşmek, endorfin ve serotonin gibi mutluluk hormonları salgılatır.
  3. Öpüşmek, kan dolaşımını hızlandırıp enerjiyi yükseltir.
  4. Öpüşmek, ağrı kesici özelliktedir. Hastalıklara iyi gelir.
  5. Öpüşmek, aşkı ve ilişkiyi canlı tutar, mutluluk verir.

    Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın