Hüseyin Çimşir’in İmtihanı!

Fanatik Gazetesi Spor Yazarı ve Yorumcusu Olcay Çakır, Trabzonspor ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

10.02.2020-13:01 - (Son Güncelleme: 10.02.2020-12:52)Hüseyin Çimşir’in İmtihanı!

Fanatik Gazetesi Spor Yazarı ve Yorumcusu Olcay Çakır, Trabzonspor ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

İşte o açıklamalar:

Trabzonspor, Ankara deplasmanında oyunun özellikle ikinci yarısında etkili oldu dersek hatalı cümle kurmuş olmayız. Belki de ilk yarının ikinci bölümünde oyunu dengelemesi bunun işaretiydi...

Kalesinde net pozisyon vermesine rağmen gol yemeyen Trabzonspor takımının sezonu bu şekilde git gelli bir oyunla bitirmesini bekliyorum. Kadro yapısı, takım yapılanması, kurgusu hücum ağırlıklı bir oyuna göre planlanmış durumda.

Ön tarafta ofansif gücü yüksek oyuncularının sayısı ve varlığı hücuma geçişlerde son derece etkili olurken; aynı oyuncu grubu defansa geçişlerde aynı başarılı işlere imza atamıyor. Bu durum defans, defansif yetersizlik eleştirilerini de beraberinde getiriyor. Elbette bu güçlü oyunun eksik tarafları geliştirilebilir bir durum ve Hüseyin Çimşir’in de imtihanı olarak karşısında duruyor.

Güçlü hücum silahlarına sahip takımlarla oynayacakları maçlarda bu durum Trabzonspor’un başını ağrıtabilir. Ligin boyu kısalırken, takım boyunu da kısaltmak şart gibi!

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR