Yunanistan'ın Zulmüne Karşı Mültecilere Mehmetçik Yardım Etti

Ege Denizi'nde Yunanistan'ın mültecilere uyguladığı zulüm bitmiyor. Yunan gemilerinin botlarını batırmaya çalıştığı, aralarında çocukların da bulunduğu mülteciler, Mehmetçik tarafından kurtarıldı.

Yunanistan'ın Zulmüne Karşı Mültecilere Mehmetçik Yardım Etti

Ege Denizi'nde Yunanistan'ın, mültecilere insanlık dışı muameleleri devam ediyor.

TÜRK SULARINA İTMEYE ÇALIŞTILAR

Söz konusu görüntülerde Yunan gemileri, ilk olarak mültecileri taşıyan botları Türk kara sularına doğru itmeye çalıştı.

'MÜLTECİLERİN BOTUNU PATLATTILAR'

Gemileriyle çocukların da bulunduğu onlarca mülteciyi taşıyan botu batırabilecek manevralar yapan Yunan askerleri, daha sonra yaklaştıkları bota ucu sivri demir sopalarla vurarak delik açtı.

Bu sırada bazı Yunan askerleri havaya ya da botun çevresine ateş açtı. Yunan askerleri, mültecilerin yardım çığlıklarına rağmen onları ölüme terk etti.

Yunan askerinin bu gayriinsani faaliyetlerini, kimi zaman bölgede görev yapan NATO unsurlarının da bulunduğu alanda gerçekleştirmesi dikkati çekti.

MEHMETÇİK YARDIM ELİ UZATTI' 

Ölüme yaklaşan mültecilerin yardımına ise Türk Deniz Kuvvetleri yetişti. Yunan gemilerine yaptıkları anonslarla uluslararası kanunları çiğnedikleri uyarısında bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı unsurlar, mültecilere yardım eli uzattı.

Mültecileri gemilerine alan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik unsurları, aralarında çocukların da bulunduğu mültecilerin sağlık kontrolünü yaptıktan sonra yiyecek ikramında bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR