Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Türk İş Dünyasına Çağrıda Bulundu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy yaptığı açıklamada "Türk iş dünyasını Ukrayna'ya davet ediyorum. Rahat çalışabilmeniz için size şahsım adına garanti verebilirim." ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Türk İş Dünyasına Çağrıda Bulundu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Türk İş Dünyasına Çağrıda Bulundu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Ankara'da bulunan Zelenskiy, baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

TÜRKİYE'YE ÖNEM VERİYORLAR

Türkiye'yi, iyi komşu, samimi dost ve önemli stratejik ortak olarak niteleyen Zelenskiy, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini belirtti.

TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU

Zelenskiy, "Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğü konusunda değişmeyen destekleriniz için huzurunuzda size teşekkür etmek istiyorum." diye konuştu.

"ŞAHSIM ADINA GARANTİ VEREBİLİRİM"

Ekonomi ve ticaret alanındaki reformlarla, Ukrayna'yı yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirten Zelenskiy, "Türk iş dünyasını Ukrayna'ya memnuniyetle davet etmek istiyorum. Ukrayna'da rahat çalışabilmeniz için şahsım adına size garanti verebilirim. Birlikte büyüyelim." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR